Ostrovia odrabia straty do lidera

Marcin Truszkowski (na zdjęciu) skompletował w Makowie hat tricka.
Marcin Truszkowski (na zdjęciu) skompletował w Makowie hat tricka. P. Nowak
W 26. kolejce ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej piłkarze KS Ostrovia pokonali na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 4:1 i odrobili 2 punkty straty do lidera Korony Szydłowo.

Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie, 21 maja, wypadł zdecydowanie na korzyść podopiecznych trenera Henryka Wilczewskiego. Już w 10. minucie wynik otworzył celnym uderzeniem Arkadiusz Ciach. Niespełna pół godziny później prowadzenie podwyższył Marcin Truszkowski. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy, bowiem w pozostałych sytuacjach piłka nie znajdowała drogi do bramki gospodarzy.

Po zmianie stron Makowianka zdobyła gola kontaktowego za sprawą wprowadzonego po przerwie Daniela Obłudki. Goście nie podłamali się straconą bramką i nadal dominowali na boisku. W 70. i 82. minucie do siatki ponownie trafiał Truszkowski, kompletując w ten sposób hat tricka i dając swojej drużynie pewne zwycięstwo.

Dobre wieści dla Ostrovi dotarły w sobotę ze Strzegowa, gdzie lider Korona Szydłowo zremisował bezbramkowo z tamtejszym GKS. Na 4 kolejki przed końcem rozgrywek KS traci do pierwszego miejsca 6 punktów, mając korzystniejszy bilans bezpośrednich gier z Koroną. Walka o mistrzostwo w ostatnich meczach może zatem nabrać rumieńców, choć szkoleniowiec wicelidera podchodzi do sprawy ostrożnie.

- W środę gramy z Wkrą Bieżuń. W tym meczu możemy sobie dopiero zapewnić grę w barażach i w najbliższym czasie właśnie to jest nasz główny cel - stwierdził trener Ostrovi Henryk Wilczewski.

Makowianka Maków Mazowiecki - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:4 (0:2)
Bramki: Obłudka Daniel (52.) - Ciach Arkadiusz (10.), Truszkowski Marcin (36., 70., 82.)