Ostrołęka. Ulice Dobrzańskiego i Witosa już gotowe. Pierwsza...

  Ostrołęka. Ulice Dobrzańskiego i Witosa już gotowe. Pierwsza po odbiorze, druga dopuszczona do ruchu [ZDJĘCIA+WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Majkowski

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Zakończyły się dwie duże inwestycje drogowe w Ostrołęce. Mowa o budowie ulicy Dobrzańskiego i remoncie Witosa.
  Ostrołęka. Ulice Dobrzańskiego i Witosa już gotowe. Pierwsza po odbiorze, druga dopuszczona do ruchu [ZDJĘCIA+WIDEO]
  1/23
  przejdź do galerii
  Na koniec budowy ul. Dobrzańskiego czekało wielu ostrołęczan, nie tylko ci, którzy mieszkają w jej okolicy. Droga stanowiła bowiem ostatni etap dłuższego ciągu komunikacyjnego, który zaczyna się od skrzyżowania ulic Korczaka i Sienkiewicza, a kończy właśnie na krzyżówce Dobrzańskiego z 11 Listopada.

  Pierwotnie nową drogą mieliśmy już przejechać w czerwcu, ale prace się przedłużyły. W piątek 12 października dokonano wreszcie odbioru ulicy.

  - Na pewno to dobry, ciekawy ciąg komunikacyjny, a ten ostatni fragment nie jest brzydszy od poprzednich.
  Czasem nawet myślę, czy tu nie za bogato – żartował prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, który przypomniał, że większość pieniędzy na cały ciąg komunikacyjnych miasto pozyskało z Unii Europejskiej.

  Dobrzańskiego ma, oprócz asfaltowej jezdni, chodniki po obu stronach, ścieżkę rowerową, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, postojowe i parkingi. Wykonano też kanalizację deszczową, sanitarną, sieć wodociągową, oświetlenie.

  Ulicę połączyła z 11 Listopada sygnalizacja świetlna, zsynchronizowana z tą znajdującą się ok. 100 metrów dalej, na krzyżówce 11 Listopada i Hallera. Poza tym w światła wyposażono przejście dla pieszych, prowadzące na ul. Baśniową i osiedle Dzieci Polskich. To dobry pomysł, ponieważ dochodziło tam do potrąceń pieszych. Przy okazji ten inwestycji wymieniono też część nawierzchni 11 Listopada i mały fragment Hallera.

  - Mam nadzieję, że droga będzie dobrze służyć - mówił prezydent. - Ten odcinek jest opisywany, że robiony jest pod wybory, ale on po prostu jest ostatnim fragmentem ciągu i jak wybory się skończą, to droga zostanie, nikt nie będzie jej zwijać.

  - Ten odcinek udrażnia nam całe miasto i ruch przyjezdnych – dodał przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski. - Jeszcze nie dawno jechaliśmy po tym piachu, a dzisiaj to, co widzimy, przekracza nasze wyobrażenie.

  Zobacz galerię

  Zakończył się też remont ulicy Witosa - odcinka od skrzyżowania z 11 Listopada do ronda przy stacji paliw Lotos. Wprawdzie oficjalny jej odbiór będzie mieć miejsce w poniedziałek 15 października, ale - jak informuje prezydent miasta - już 12 października będzie można nią jechać. Obie drogi wykonała ostrołęcka Ostrada.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY