Ostrołęka. Policjant z Ostrołęki zwycięzcą szczycieńskiego biegu

Aleksandra Zdanowicz
Zaktualizowano
Marcin Brewczyński z posterunku policji w Łysych wygrał Szczycieński Bieg Niepodległości KMP Ostrołęka
Ostrołęka. Mł. asp. Marcin Brewczyński z posterunku w Łysych wygrał Szczycieński Bieg Niepodległości. Zawody odbyły się w niedzielę 20 października 2019 na placu Juranda w Szczytnie. Policjant pokonał dystans 5,2 kilometra w czasie 36 minut 42 sek.

Mł. asp. Marcin Brewczyński służbę w policji rozpoczął kilkanaście lat temu. Obecnie pracuje w Łysych jako dzielnicowy. Od wielu lat jest też związany ze sportem. Jest instruktorem pływania, ratownikiem wodnym i kwalifikowanym ratownikiem medycznym, a także instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Wielokrotnie startował w różnych imprezach sportowych, w których często osiągał bardzo dobre wyniki. Ostatnia z nich to "Szczycieński Bieg Niepodległości”, który miał miejsce w niedzielę 20 października w Szczytnie.

W biegu wzięło udział 50 zawodników w kategorii open. Zawodnicy pokonywali 5,2 kilometra wokół jeziora dużego w Szczytnie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął mł. asp. Marcin Brewczyński z czasem 36,42.

Policjant wielokrotnie swoją postawą pokazywał determinację w działaniu, która pozwoliła na odnalezienie w ostatniej chwili zaginionego mieszkańca tej gminy

- mówi Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Mężczyzna nie był w stanie wrócić do domu o własnych siłach. O jego zaginięciu pisaliśmy wcześniej:

Powiat ostrołęcki. Zaginiony został odnaleziony po dwóch godzinach. Dzięki szybkiej reakcji służb