Ostrołęka. Ostatnia szansa, by rozpocząć naukę zawodu dla dorosłych w CKZiU od września 2019

Artykuł sponsorowany
Jeszcze tylko do 30 sierpnia można zapisywać się do Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej (ostrołęckiego Medyka) mieszczącej się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przy ul. Parkowej 6.

Osoby zainteresowane zdobyciem zawodu lub przekwalifikowaniem mogą rozpocząć naukę na jednym z atrakcyjnych kierunków, na który jeszcze trwają zapisy, tj.:

  • technik masażysta – nauka w systemie wieczorowym
  • technik usług kosmetycznych – nauka w systemie zaocznym
  • technik sterylizacji medycznej – nauka w systemie zaocznym
  • terapeuta zajęciowy – nauka w systemie wieczorowym
  • opiekun medyczny – nauka w systemie zaocznym.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum?

Branża medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie.
W szkołach policealnych już w ciągu roku lub dwóch lat (w zależności od wybranego kierunku) można zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy w niektórych zawodach. Dzięki temu nie tylko szybko można wejść na rynek pracy, ale też istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu edukacji zdobyty zawód wciąż będzie poszukiwany.

Kto może być uczniem?

Uczniem Medyczno – Społecznej Szkoły Policealnej może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Należy podkreślić, że osoby 50+ mają równe szanse w zdobyciu zawodu.
Warto wyraźnie podkreślić, że nauka jest całkowicie bezpłatna – Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Centrum proponuje też płatne staże oraz dodatkowe kursy i warsztaty.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie z przygotowaniem pedagogicznym. Doskonale i nowocześnie wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła udostępnia uczniom bogate zbiory literatury fachowej i materiałów audiowizualnych, bezpłatny dostęp do Internetu. CKZiU organizuje uczniom praktykę zawodową.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie CKZiU w Ostrołęce: www.ckziu.ostroleka.pl lub uzyskać pod numerem telefonu: 29 764 66 37.