MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęczanin Stanisław Kałucki wydał opowiadania "Dalsze przygody Grzesia Radzikowskiego"

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
To druga w tym roku książka Stanisława Kałuckiego, kontynuacja opowieści o Grzesiu, napisanych w 2014 roku.

- Po latach postanowiłem ten temat kontynuować - mówi autor. - Część przygód chłopca z Chrząstowa dotyczy okresu przedszkolnego, a część - wczesnoszkolnego. Grześ to psotnik, choć nigdy nie psocił celowo - dodaje i zaprasza do lektury (książkę można znaleźć w ostrołęckich bibliotekach).

- Przygody, z zwłaszcza psoty małego rozrabiaki, to wdzięczny temat zarówno dla pisarza, jak i czytelnika - napisała w opinii o zbiorze opowiadań dr Krystyna Cukrowska, był nauczycielka akademicka. - Przyjęta przez autora zasada kompozycyjna: jedna przygoda-psota to jeden krótki rozdział ma tę zaletę, że można ten tekst czytać "na wyrywki".

W kwietniu 2024 Stanisław Kałucki opowiadał nam o swojej książce sci-fi:

Stanisław Kałucki ma 76 lat. Urodził się w województwie łódzkim, od wielu lat mieszka w Ostrołęce. Jest emerytem. Pisze wiersze, opowiadania, powieści. Często zapraszany jest do szkól i przedszkoli. Lubi czytać dzieciom oraz opowiadać im bajki i ciekawe historie. Niedawno spotkał się z uczniami w łódzkiem.

W tym roku planuje jeszcze napisanie powieści historycznej dotyczącej wojny polsko-rosyjskiej z XVII wieku. A Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki ma wydać w 2024 roku książkę Stanisława Kałuckiego o litewskich dzieciach z czasów powojennych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki