Ostrołęczanie wygrywają w B Klasie [WYNIKI+TABELA]

Narew Ostrołęka pokonała Orz Goworowo 6:3, a Korona II Ostrołęka zwyciężyła GUKS Krasnosielc 4:2 w 5. kolejce B Klasy. Obie ostrołęckie drużyny znajdują się w ścisłej czołówce ósmej klasy rozgrywkowej. Zobacz wyniki i tabelę.

Piłkarze Narwi Ostrołęka już w pierwszej połowie rozstrzygnęli mecz w Goworowie. Po dwóch bramkach Daniela Dworeckiego, dwóch Bartosza Pędzicha oraz trafieniu Michała Markowskiego było 5:0, ale to nie oznacza, że w drugiej połowie nie było emocji. W 52. minucie czerwoną kartkę za umyślne wybicie piłki ręką z linii bramkowej zobaczył Dworecki, a rzut karny wykorzystał Cezary Gęsich, był to pierwszy gol Orza w tym meczu. Osłabiona Narew strzeliła gola na 6:1, jego autorem był Jakub Chaberek. Gospodarze obronili honor, jeszcze dwukrotnie pokonując Karola Wesołowskiego - zrobili to Mariusz Brzozowski i Jakub Zięba. Narew wygrała 6:3.

Nie bez kłopotów w Krasnosielcu poradziła sobie Korona II Ostrołęka. Lider przegrywał już 0:1 i 1:2, a jeszcze do 86. minuty utrzymywał się wynik 2:2. Wtedy jednak Artur Muchin wykorzystał rzut karny, a dzieła dopełnił Jakub Laska - Korona wygrała 4:2. Warto dodać, że w pierwszej połowie na listę strzelców wpisywali się Muchin i Kurowicki. Liderem B Klasy jest Korona II Ostrołęka przed Iskrą Zaręby Kościelne i Narwią Ostrołęka.