Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęcka policja podsumowała 2023 rok: było bezpiecznie!

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Policja Ostrołęka
W ubiegłym roku policjanci z ostrołęckiej komendy przeprowadzili prawie 18 000 różnego rodzaju interwencji, co daje niemal 50 interwencji każdej doby. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości 845 000 złotych. Jakie inne statystyki przedstawili podczas rocznej odprawy, która odbyła się 22.02.2024? Przeczytajcie.

W czwartek 22.02.2024 w sali konferencyjnej KMP w Ostrołęce miała miejsce roczna odprawa służbowa ostrołęckich policjantów, w której wzięli udział: komendant miejski policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski i jego zastępcy: podinsp. Andrzej Rydzewski i podinsp. Krzysztof Samul, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, prokurator okręgowy w Ostrołęce Dorota Łada, prokurator rejonowy w Ostrołęce Dorota Korzep-Czekalska, dyrektor wydziału bezpieczeństwa ochrony informacji niejawnych i audytu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Artur Romanik, a także kadra kierownicza i pracownicy KMP w Ostrołęce.

Komendant insp. Mirosław Olszewski przedstawił strukturę organizacyjną ostrołęckiej komendy, a także jej stan etatowy. Następnie przekazał głos swoim zastępcom: podinsp. Andrzejowi Rydzewskiemu i podinsp. Krzysztofowi Samulowi, którzy przedstawili wyniki w pionie kryminalnym i prewencji.

Zaginieni, odzyskane mienie

Jeżeli chodzi o pion kryminalny, to wskaźnik ogólnej wykrywalności wyniósł 75,2 procent.

Praca policjantów, to także pomoc w sytuacjach zaginięć osób. W ubiegłym roku policjanci prowadzili takie działania poszukiwacze w stosunku do 52 zaginionych, gdzie w 51 przypadkach zakończyły się one sukcesem, czyli odnalezieniem osób, które niejednokrotnie potrzebowały pilnej pomocy. W ich ramach zostało ogłoszonych w jednostce 6 alarmów, dzięki którym w ciągu zaledwie kilkunastu minut w akcję poszukiwawcze włączali się również policjanci będący w dniu wolnym.

- podaje kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy odzyskali mienie o wartości 845 000 złotych.
W 2023 roku zostało zabezpieczonych prawie 3 kilogramy różnego rodzaju narkotyków - amfetamina, marihuana, mefedron, metaamfetamina, MDMA, kokaina, haszysz, LSD, extazy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Ostrołęce zlikwidowali także 3 plantacje marihuany, gdzie zabezpieczyli 107 krzaków konopi indyjskich.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W 2023 roku odnotowano 46 wypadków drogowych, czyli o 5 mniej niż w roku 2022. Tendencja spadkowa była również w ilości osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych, w roku 2022 było ich 10, a w ubiegłym roku 8. Podobnie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o osoby ranne, w 2022 było ich 48, natomiast w minionym roku 45, czyli o 3 mniej. Odnotowano również mniejszą ilość kolizji drogowych, czyli zdarzeń, w których nie było osób rannych i zabitych. W 2022 roku liczba ta wynosiła 988, a w roku ubiegłym 952. W trakcie odprawy wskazano także przyczyny wszystkich wypadków drogowych, niezmiennie jest to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze w strukturach ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego znajdują się policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Funkcjonariusze z tego zespołu w ubiegłym roku ujawnili aż 4112 wykroczeń, z czego aż 3627 dotyczyły przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości. Zbyt szybkim kierowcom policjanci z grupy SPEED zatrzymali 47 praw jazdy, ponadto ujawniono 13 kierowców, którzy dopuścili się przestępstw drogowych.

Łącznie w ubiegłym roku policjanci z ostrołęckiej komendy przeprowadzili prawie 18 000 różnego rodzaju interwencji, co daje niemal 50 interwencji każdej doby. Prowadzono także liczne akcje profilaktyczne skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i seniorów. Odbyto aż 1200 spotkań profilaktycznych z młodzieżą i pedagogami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki