Ostre strzelanie Korony HiD w Maszewie

Golkiper ostrołęckiej Korony HiD - Sebastian Szczechowiak.
Golkiper ostrołęckiej Korony HiD - Sebastian Szczechowiak. A. Dobkowski
Korona HiD Ostrołęka odniosła zwycięstwo w meczu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej nad Amatorem Maszewo 5:2. Podopieczni trenera Tomasza Słowika okazali się zespołem lepszym, mimo, że przez sześćdziesiąt minut grali w dziesiątkę.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli żółto-niebieskich. Już w dziesiątej minucie meczu piłkę z siatki wyciągał Sebastian Szczechowiak, kapitulując po strzale z rzutu karnego. W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Tomasza Słowika przejęli inicjatywę, a świetne zawody rozgrywał Paweł Dzbeński.

Będący ostatnio w bardzo wysokiej dyspozycji pomocnik Korony HiD w ciągu dwóch minut strzelił dwa gole i dał prowadzenie swojej drużynie. Niestety mimo, że to nasi piłkarze przeważali, nie ustrzegli się błędów. Po ostrych faulach dwie żółte kartki otrzymał Piotr Kamionowski i w efekcie już w trzydziestej minucie meczu musiał opuścić plac gry.

Korona dowiozła prowadzenie do końca pierwszej odsłony meczu, ale tuż po zmianie stron gospodarze po raz drugi pokonali Sebastiana Szczechowiaka. Mimo gry w osłabieniu to Korona miała więcej z gry i w 72. minucie meczu ponownie wyszła na prowadzenie. Napastników żółto-niebieskich wyręczył tym razem jeden z gospodarzy, pokonując własnego bramkarza.

Piłkarze Amatora walczyli o uzyskanie korzystnego rezultatu, ale to podopieczni trenera Tomasza Słowika zdobyli kolejne bramki. Najpierw Paweł Dzbeński dopełnił hat-tricka, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Krzysztof Majewski, pieczętując pewne zwycięstwo ostrołęczan.

- Cieszymy się ze zwycięstwa w tym spotkaniu i kompletu punktów, o który nie było wcale łatwo - podkreślał po meczu trener Korony HiD Tomasz Słowik. - Ważne, że po stracie Piotra Kamionowskiego, potrafiliśmy nadal stwarzać sytuacje strzeleckie i dążyć do zwycięstwa w tym meczu. Graliśmy skutecznie i dlatego wygraliśmy spotkanie w Maszewie.

Przed podopiecznymi trenera Tomasza Słowika zdecydowanie trudniejsze zadanie już w sobotę 9 listopada. W starciu na stadionie przy ulicy Witosa rywalem Korony HiD będzie Wisła II Płock. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 13.30.

Amator Maszewo - Korona HiD Ostrołęka 2:5 (1:2)

Bramki: 10.(k), 47. - Dzbeński 20. 22. 86. 72. (s), Majewski 90.+1

Korona: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Grochocki, Borkowski - Dzbeński, Szkopek (65. Manowski), P. Kamionowski, Nosek (87. Dąbrowski), Kuczewski (75. Ogonowski) - Majewski