Objawienie nowego talentu w Koronie HiD i ważne zwycięstwo. Zobacz zdjęcia i wideo

Paweł Dzbeński zdobył pierwszą bramkę dla ostrołęckiej Korony HiD.
Paweł Dzbeński zdobył pierwszą bramkę dla ostrołęckiej Korony HiD. A. Dobkowski
Piłkarze Korony HiD Ostrołęka są coraz bliżej awansu do IV ligi mazowieckiej. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Słowika pokonali Żbik Nasielsk 2:0.

Korona HiD Ostrołęka - Żbik Nasielsk

Żółto-niebiescy do środowego starcia podeszli niezwykle zmotywowali i od pierwszych minut meczu narzucili swój styl gry. Pierwsze trafienie zaliczyli w szesnastej minucie meczu po trafieniu Pawła Dzbeńskiego, który sprytnym strzałem pokonał golkipera gości.

Jeszcze przed przerwą zarówno Paweł Dzbeński, jak i jego koledzy z drużyny Michał Nosek, Karol Kamionowski, czy Michał Krupka mogli wpisać się na listę strzelców. Brakowało jednak trochę szczęścia przy wykańczaniu kolejnych sytuacji w polu karnym rywali.

Mimo, że Korona HiD miała zdecydowaną przewagę, goście również mogli strzelić bramkę po szybkiej kontrze pod koniec pierwszej części spotkania. Na posterunku był jednak Marcin Olkowski i popisał się udaną interwencją.

Po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli drugą bramkę, a na listę strzelców wpisał się kolejny talent ostrołęckiej Korony HiD Krzysztof Majewski. Rozgrywający trzecie spotkanie w lidze okręgowej w tym sezonie zawodnik strzelił swoją pierwszą bramkę dla drużyny seniorów. W całym spotkaniu zaprezentował nieprzeciętne umiejętności i z pewnością ma duże szanse, aby na stałe zagościć w wyjściowej jedenastce pierwszego zespołu.

Mimo, że podopieczni trenera Tomasza Słowika mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji strzeleckich, to nie potrafili ich wykorzystać. Przed szansą na strzelenie gola stanęli z kolei zawodnicy z Nasielska, ale jeden z piłkarzy Żbika egzekwując rzut karny trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Korona HiD po raz jedenasty w rundzie wiosennej zapisała na swoim koncie komplet punktów i umocniła się na prowadzeniu w rozgrywkach ligi okręgowej. W kolejnym meczu rywalem będzie Wkra Bieżuń.

Korona HiD Ostrołęka - Żbik Nasielsk 2:0 (1:0)
Bramki: Dzbeński 16. Majewski 54.

Korona HiD: Olkowski - K. Kamionowski, Manowski, Karczewski, Rupacz - Dzbeński (75. Szkopek), P. Kamionowski, Nosek, Orzoł (56. Turek) - Krupka (84. Kobyłecki), Majewski