Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O drogach, nagrodach i złej sytuacji szpitala na sesji rady powiatu

Anna Wołosz
Przy okazji dyskusji o zasadach przyznawania nagród za osiągniecia sportowe radni zgłaszali nowe pomysły
Przy okazji dyskusji o zasadach przyznawania nagród za osiągniecia sportowe radni zgłaszali nowe pomysły
Radni wysłuchali dzisiaj rezolucji, przygotowanej przez radę Społeczną szpitala w Ostrołęce. Dowiedzieli się o 15 mln zł, jakie NFZ jest winien za wykonane świadczenia.

Rezolucję odczytał Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Jak podkreślił, lekarze popierają rezolucję. Zwarto w niej informacje, jak od 2012 roku pogarsza się sytuacja finansowa placówki. Chodzi o nadwykonania i kolejki do specjalistów, które są skutkiem zbyt małego finansowania świadczeń. Braki siegają 15 mln zł. Radni przyjęli informację.

Rada uchwaliła zmiany w budżecie, dotyczące gównie planowanych w tym roku dróg. Najważniejszą z nich to droga Myszyniec - Wolkowe - Krysiaki - Dudy Puszczańskie, na którą gmina Myszyniec przekazała 640 tys. zł. Gmina Baranowo przekazała pieniądze na opracowanie dokumentacji dwóch dróg: Obierwia - Chudek - Baranowow i Baranowo do Przasnysza. Inne przesunięcia dotyczyły odszkodowania za uszkodzony samochód w ZSP w Goworowie, opłat za zajęcie pasa drogowego oraz pieczy zastępczej poza powiatem.

Krzysztof Parzychowski, wicestarosta, poinformował, że rada jeszcze raz musi ustalić reguły przyznawania swojej nagrody za osiągnięcia sportowe. Ta przyjęta na ostatniej sesji została zakwestionowana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki