Nowego dworca PKS w Ostrołęce szybko nie będzie. Powód: miasto nie chce pomóc PKS

Paweł Krajewski
Dworzec, którego ostrołęczanie mogą mieszkańcom Ostrowi  pozazdrościć
Dworzec, którego ostrołęczanie mogą mieszkańcom Ostrowi pozazdrościć M. Dylewski
Udostępnij:
Ostrołęcki PKS niedawno zbudował nowoczesny dworzec w... Ostrowi Maz. Prezes przedsiębiorstwa deklaruje: w każdej chwili możemy ruszać z budową dworca na miarę XXI wieku w Ostrołęce. Mogą, ale nie ruszą...

Nie ma na razie szans na nowy dworzec PKS w Ostrołęce. Jego budowa na pewno nie rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch lat. Wszystko przez prywatnych przewoźników, którzy mają swoje przystanki obok dworca, przy ul. Starosty Kosa. A raczej przez miasto, które nie potrafi uregulować ich funkcjonowania w Ostrołęce. Stanowisko PKS jest w tej kwestii jednoznaczne - dopóki miasto nie ureguluje sytuacji z prywaciarzami, o nowym dworcu nie ma mowy.

- Powtarzam to od dłuższego czasu. Żeby przystąpić do budowy nowego dworca musimy mieć uregulowaną sytuację na rynku przewozowym w Ostrołęce. Nie może dziać się tak, jak dzieje się do tej pory, że my ponosimy koszty, a za naszym płotem inni przewoźnicy korzystają de facto z naszej infrastruktury - mówi Ryszard Andrzej Jarosz, prezes zarządu PKS Ostrołęka S.A.

- Można rozwiązać tę sytuację na dwa sposoby. Albo inni przewoźnicy przeniosą się daleko od naszego dworca i sami stworzą sobie infrastrukturę, albo niech korzystają z naszej i za to płacą. Ale dzisiejsza sytuacja musi się zmienić, bo jest najzwyczajniej nieuczciwa i niezdrowa - dodaje.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nowy dworzec będzie znajdował się przy ul. Zawadzkiego, obok zajezdni autobusów. Prezes Jarosz obawia się jednak, że kiedy PKS wybuduje dworzec, to inni przewoźnicy przeniosą się w pobliże nowego obiektu i sytuacja się nie zmieni.
I ma rację. Okazuje się, że miasto ma zamiar przenieść przystanki prywatnych przewoźników w okolice nowego dworca. Jeśli ten w ogóle powstanie...

Więcej o tej bulwersującej sprawie już niedługo w naszym serwisie oraz w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 22

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andy
W dniu 22.02.2009 o 19:28, Andy napisał:

Widzę, ze Ostrołęka wciąż jest ostoją zaściankowej głupoty.Andy zamiast powiedzieć słowo głupie trzymaj jęzor w du............pie:)

Uderz w stół, a nożyce same się odezwą))
j
j-23 Antek
W dniu 22.02.2009 o 19:28, Andy napisał:

I jeszcze te komentarze. Widzę, ze Ostrołęka wciąż jest ostoją zaściankowej głupoty. Tak, prezes Kaczyński wie gdzie przyjechać. Toż to jest naturalne zaplecze tej ksenofobicznej partii, rodem wczesnego PRL-u.


Andy zamiast powiedzieć słowo głupie trzymaj jęzor w du............pie:)
A
Andy
I jeszcze te komentarze. Widzę, ze Ostrołęka wciąż jest ostoją zaściankowej głupoty. Tak, prezes Kaczyński wie gdzie przyjechać. Toż to jest naturalne zaplecze tej ksenofobicznej partii, rodem wczesnego PRL-u.
A
Andy
Czytam i oczom nie wierzę. PKS zbuduje nowy dworzec pod warunkiem, ze miasto rozpędzi prywatnych przewoźników, bo do tego wydźwięk artykułu się sprowadza. Czy my wciąż żyjemy w PRL-u?
S
Stary garnek
W dniu 22.02.2009 o 16:54, Edkinson napisał:

Jak Ty jesteś taki mądry to powinieneś wiedzieć że prywaciarz zarabia mniej od PKS i wychodzi na to samo... Nie wiem o jakich prywaciarzach Ty w ogóle piszesz... Teraz prawie każdy ma kilka-kilkanaście autobusów, kierowców i mechaników i też musi ich opłacać... To nie jest to co kiedyś... W jakich Ty w ogóle czasach żyjesz? PomyślWięc pewnie ty jesteś ten prywaciarz-wieczny bidulek, co by chciał na forsie spać a wszystkim naokoło całe G płacic.
powiem jedno jak będzie nowy dworzec to niech płacą wszyscy jednakowo.nie ma taryfy ulgowej i basta.

Ps:Nie denerwuj się tak.Zacznij pić ziółka to podobno pomaga.
E
Edkinson
Jak Ty jesteś taki mądry to powinieneś wiedzieć że prywaciarz zarabia mniej od PKS i wychodzi na to samo... Nie wiem o jakich prywaciarzach Ty w ogóle piszesz... Teraz prawie każdy ma kilka-kilkanaście autobusów, kierowców i mechaników i też musi ich opłacać... To nie jest to co kiedyś... W jakich Ty w ogóle czasach żyjesz? Pomyśl
N
Neonówka
W dniu 20.02.2009 o 18:22, Edkinson napisał:

Kolego wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz... Czemu prywaciarze śmigają z tańszymi biletami i im się to opłaca a PKS mają kolosalne ceny?? Np PKS 7 a prywaciarz 5zl...


Taki niby mądry jesteś a nie wiesz?
Pks ma ludzi do opłacenia a prywaciarz zarabia na jeden tyłek.
E
Edkinson
Kolego wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz... Czemu prywaciarze śmigają z tańszymi biletami i im się to opłaca a PKS mają kolosalne ceny?? Np PKS 7 a prywaciarz 5zl...
E
Edkinson
Hahahahahaha człowieku nie wiesz co piszesz!! PKS likwidują nierentowne linie a prywaciarze płacą za korzystanie z przystanków. Zastanów się kto za darmo bo coś komuś dał za darmo?? Słuchaj jak chcesz zbankrutować to zakładaj firmę, kupuj autobus, wyrabiaj rozkłady i śmigaj na nieopłacalnych kursach. Hahahaha człowieku przeczytaj co napisałeś bo żal du*e ściska...
P
Pająk
W dniu 09.02.2009 o 11:35, lux11 napisał:

To może prywaciarze zaczną płacić za dzierżawę gruntu, utrzymanie dworca i całej infrastruktury wokół niego itd., a PKS będzie korzystał z dworca na warunkach jakie zaproponował prywaciarzom. Zobaczymy komu będzie się badziej opłacać. A może PKS nie będzie wcale za to płacił, jak to robią dotychczas prywaciarze. To będzie dopiero uczciwa konkurencja. A dlaczego prywatny przewoźnik jeździ tylko na trasach gdzie jeździ najwięcej pasażerów? Może zaczną jeździć kursy do miejscowości gdzie średnia ilość pasażerów nie przekracza 5 osób. PKS musi tam jeździć, a prywatny wybiera sobie tylko trasy, które mu się opłacają. Czy to też jest uczciwa konkurencja?Widzę tu moralność Kalego - Jak prywaciarz miałby ponosić dodatkowe koszty to źle, a jak PKS je ponosi to dobrze.Otóż to-Prowde gadacie-Wszyscy przewoznicy powinni mieć takie same prawa i obowiązki.
l
lux11
W dniu 05.02.2009 o 20:04, Edkinson napisał:

Jest tak że PKS płaci kurii z 500 zł miesięcznie a od sklepikarzy pobiera tyle że jeszcze na tym zarabia... A warunki jakie PKS przedstawił prywaciarzom za korzystanie z dworca były nie do przyjęcia... Wiązało by się to z bankructwem prywaciarzy a to już jest nieuczciwa konkurencja... Pks nie powinien stwarzać monopolu a prezydent nie powinien na to pozwalać. Niech ludzie z TO zapytają prywaciarzy o zdanie albo zgłoszą się do Stowarzyszenia przewoźników prywatnych. PozdrawiamTo może prywaciarze zaczną płacić za dzierżawę gruntu, utrzymanie dworca i całej infrastruktury wokół niego itd., a PKS będzie korzystał z dworca na warunkach jakie zaproponował prywaciarzom. Zobaczymy komu będzie się badziej opłacać. A może PKS nie będzie wcale za to płacił, jak to robią dotychczas prywaciarze. To będzie dopiero uczciwa konkurencja. A dlaczego prywatny przewoźnik jeździ tylko na trasach gdzie jeździ najwięcej pasażerów? Może zaczną jeździć kursy do miejscowości gdzie średnia ilość pasażerów nie przekracza 5 osób. PKS musi tam jeździć, a prywatny wybiera sobie tylko trasy, które mu się opłacają. Czy to też jest uczciwa konkurencja?
Widzę tu moralność Kalego - Jak prywaciarz miałby ponosić dodatkowe koszty to źle, a jak PKS je ponosi to dobrze.
D
Du Du
A czemu niby tacy byli łaskawi żeby za 500zł wydzierżawiać. ????
Ja słyszałem z ajkieś 5 lat temu że jest to kwota rzędu 20 tysi.
Z tym że wtedy też inna wartość była takiej kwoty jak dziś.
G
Gość
W dniu 05.02.2009 o 20:17, edkinson napisał:

Nie opowiadam bajek, a info nie mogę powiedzieć skąd mam. Umowa Pks z kurią w łomży była dawno podpisana a kwota jest symboliczna względem rzeczywistej wartości.500Zł???????
Toć to smiech na sali
e
edkinson
Nie opowiadam bajek, a info nie mogę powiedzieć skąd mam. Umowa Pks z kurią w łomży była dawno podpisana a kwota jest symboliczna względem rzeczywistej wartości.
j
j-23 Antek
W dniu 05.02.2009 o 20:04, Edkinson napisał:

Jest tak że PKS płaci kurii z 500 zł miesięcznie a od sklepikarzy pobiera tyle że jeszcze na tym zarabia... A warunki jakie PKS przedstawił prywaciarzom za korzystanie z dworca były nie do przyjęcia... Wiązało by się to z bankructwem prywaciarzy a to już jest nieuczciwa konkurencja... Pks nie powinien stwarzać monopolu a prezydent nie powinien na to pozwalać. Niech ludzie z TO zapytają prywaciarzy o zdanie albo zgłoszą się do Stowarzyszenia przewoźników prywatnych. PozdrawiamA skąd ty tyle wiesz.
po mojemu bajki opowiadasz( w sumie pora ale ja jeszcze nie idę spać).
Za 500 zł to możesz sobie szarego mydła kupić a nie wynająć plac i to jeszcze od księ......................dzaaaaaaaaaaa.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie