Nowa atrakcja w Łomży - Laser Tag, czyli walka na wesoło w Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Studenckiej 6 w Łomży

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Nowa atrakcja w Łomży - Laser Tag, czyli walka na wesoło w Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Studenckiej 6 w Łomży

Nowa atrakcja - Laser Tag

W Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Studenckiej 6 w Łomży uruchomiono nowe atrakcje
Teraz oprócz skakania na trampolinach w Parku Trampolin JUMP6 dodatkowo można zagrać na pierwszej łomżyńskiej arenie do gry w Laser Tag lub spróbować przejść przez Laserowy Labirynt podobny do tego jaki widzieliśmy w filmie „Mission Impossible”.

Laser Tag to miła odmiana od tradycyjnych sportów, jakie można uprawiać w hali czy w innym pomieszczeniu zamkniętym. Laser Tag inaczej zwany Laserowym Paintballem to rozrywka, w której rolę pocisku spełnia fala podczerwieni wyłapywana przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag, w przeciwieństwie do regularnego paintballa, jest bezbolesny i mogą brać w nim udział właściwie wszyscy, niezależnie od wieku.

ARENA LaserPlay Łomża to laserowe pole bitwy. Zawodnicy walczą – uzbrojeni w świecące kamizelki i broń laserową. Pistolety, których używa się podczas zabawy nie zadają nikomu bólu, są bezpieczne dla ciała i oczu. Wszystkie strzały, zarówno te celne jak i chybione, są skrzętnie zapamiętywane przez system. Gra odbywa się w zadymionym labiryncie, w atmosferze mroku i tajemniczości. Emocje spotęgowane są przez efekty świetlne. Całości dopełniają odpowiednia muzyka, sztuczna mgła, ledy, stroboskopy, lampy UV i wiele innych elementów. Zainstalowane przeszkody pozwalające ukryć się lub przygotować zasadzkę. Wszystkie elementy wystroju są bezpieczne, więc na Arenie Łomża grać mogą również rodziny z dziećmi.

Wszystko odbywa się podobnie, jak w grze komputerowej przeniesionej do realnego świata. Nawet gdy ktoś zostanie trafiony, może wrócić do gry, tylko po odczekaniu określonego czasu albo po uleczeniu w bazie swojej drużyny.

To, co teraz stanowi zabawę, kiedyś było treningiem żołnierzy amerykańskich. Na przełomie lat 70. i 80. w Stanach Zjednoczonych wprowadzono wojskowy system szkoleniowy MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System). Na broniach żołnierze mieli zamontowane nadajniki emitujące wiązkę podczerwieni, a na mundurach nosili specjalne kamizelki z czujnikami odbierającymi ten sygnał. Gdy w kierunku takiej kamizelki „wystrzelona” została wiązka podczerwieni, odzywał się głośny dźwięk informujący o trafieniu.

Różne scenariusze

Pierwsze centrum do gry w Laser Tag zostało otwarte 24 marca 1984 roku w Photon (Dallas). Pomysłodawcą był George Carter, który dwa lata wcześniej zaprojektował system do wykorzystania w komercyjnej rozrywce. Teraz nad wszystkim czuwa system komputerowy liczący wszystkie trafienia oraz pozwalający tworzyć różne scenariusze rozgrywki. Może to być gra drużynowa, indywidualne pojedynki, ochrona VIP-a, czy znany z gier komputerowych Death Match. W zależności od gustów można wybrać jeden z około dwudziestu różnych scenariuszy gry.

Laser Tag to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny. Zabawa uczy współpracy w ramach zespołu oraz integruje uczestników. Dedykowana jest dla wszystkich w wieku 8-99 lat, nie stroniących od ruchu, lubiących gry zespołowe, dobrą zabawę i uśmiech. Ma być wesoło, przyjaźnie, aktywnie, strategicznie i kosmicznie.

Labirynt laserowy

Dodatkowo w Centrum Aktywnego Wypoczynku w jednym z pomieszczeń powstał LABIRYNT LASEROWY. Utworzony z kilkunastu wiązek laserów, których nie można przeciąć, próbując dostać się do skarbca. Podobny widzieliśmy w filmie „Mission Impossible”. Do dyspozycji mamy trzy poziomy trudności. Na starcie każdy otrzymuje 800 pkt. ale z każdą sekundą traci 1 punkt. Dotkniecie lasera zabiera 100 pkt. Kluczem jest dokładność i sprawność fizyczna. W trakcie każdej próby niezbędna będzie prawdziwa gimnastyka! Przeczołgiwanie się, przeskakiwanie czy przejście obok, pod lub nad wiązkami lasera, wszystkie techniki są dozwolone. Należy jedynie pamiętać, by nie zetknąć się ze ścianą.

Koniecznie sprawdźcie to miejsce!

www.laserplay.pl