OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Natalia Pankowska (z prawej) i Michala Elsberg Moller podczas meczu 6. kolejki Ligi Mistrzyń. Fot. PAP/Sebastian Borowski
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrały 24:36 (14:17) we własnej hali z duńskim Team Esbjerg w meczu szóstej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski pozostają ciągle bez wygranej w tych rozgrywkach.

Zdecydowanym faworytkami sobotniego meczu były mistrzynie Danii, czwarty zespół ostatniego sezonu Ligi Mistrzyń, ekipa, w składzie której gra Norweżka Nora Mork, uznawana za jedną z najlepszych piłkarek ręcznych na świecie. Zagłębie nie przestraszyło się jednak rywalek i długo toczyło wyrównana walkę.

Niezła pierwsza połowa Zagłębia Lubin

Przez pierwsze trzy minuty przyjezdne nie mogły znaleźć sposobu na oszukanie twardej defensywy Zagłębia i trafić do bramki mistrzyń Polski. W końcu worek z golami się otworzył, ale podopieczne trenerki Bożeny Karkut utrzymywały kontakt bramkowy z rywalkami.

Kiedy Dunki odskoczyły na 10:7, wydawało się, że przejmują inicjatywę, ale najpierw Zagłębie świetnie rozegrało rzut wolny i Karolina Kochaniak-Sala trafiła do siatki, a następnie stratę do jednego gola z rzutu karnego zmniejszyła Aneta Promis.

W tym momencie trener przyjezdnych Jesper Jensen poprosił o czas, ale po wznowieniu gry to Zagłębie powinno zdobyć gola. Po świetnej akcji na czystej pozycji znalazła się Joanna Drabik, ale piłka po rzucie obrotowej trafiła w słupek.

Drugiej szansy lubinianki na doprowadzenie do remisu już nie miały. W kolejnych minutach Esbjerg przyspieszył rozegranie w ofensywie, zdobył trzy gole z rzędu i odskoczył na 13:9. Zagłębie w końcu się przełamało, zaczęło dopowiadać na gole rywalek i do przerwy było tylko 14:17.

Dominacja Esbjergu w drugiej części gry

Druga połowa nie była już tak udana w wykonaniu zespołu trenerki Karkut, co wynikało ze zmiany gry przyjezdnych. Mistrzynie Danii przyspieszyły w ataku, w obronie zaczęły być bardziej aktywne i strata Zagłębia rosła z minuty na minutę. Przez 12 minut Zagłębie zdołało zdobyć tylko dwa gole i Esbjerg odskoczył na 26:16. Do końca spotkania pozostawało jeszcze dużo czasu, ale przyjezdne całkowicie kontrolowały wydarzenia na boisku, nie odpuszczały Zagłębiu i pewnie zmierzały po zwycięstwo.

Mistrzynie Polski przegrały 24:36 i nadal pozostają bez punktów w grupie B. Za tydzień zespół trenerki Karkut zmierzy się na wyjeździe z Ferencvarosi Budapeszt.