MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niewybuchy w powiecie ostrowskim. Niemal codziennie policja otrzymywała takie zgłoszenie. 20-25.10.2022

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
W ostatnich dniach dyżurny Komendy Powiatowej Policji kilkukrotnie otrzymał informację na temat odnalezionych niewybuchów na terenie powiatu ostrowskiego.

- Pamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska przypominającego niewybuch. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych a w szczególności dzieci. O znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję, która zabezpieczy teren do czasu przybycia na miejsce saperów - przypomina sierż. szt. Emilia Podbielska z KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

A o tym, że znajdowanie niewybuchów na naszym terenie nie należy do rzadkości przekonują przypadki z ostatniego tygodnia.

25 października 2022, około godziny 12.30 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w Broku podczas wykonywanych robót ziemnych przy sieci kanalizacyjno-sanitarnej został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Okazało się, że to granat moździerzowy pochodzący z II wojny światowej.

23 października 2022 około godziny 16.00 w Podborzu, podczas prac w ogrodzie, znaleziono całkowicie skorodowany granat moździerzowy.

22 października 2022, około godziny 11.00, kolejne znalezisko. W lesie koło Sielca znalezione dwie miny przeciwpancerne pochodzący z II wojny światowej.

20 października 2022, około godziny 14.00, w miejscowości Rynek, podczas wykonywanych prac polowych został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Okazało się, to granat F-1, pochodzący z okresu II wojny światowej.

Wszystkimi znalezionymi niewybuchami zajęli się saperzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki