Najcenniejsze podwiązki świata

Jarosław Sender
Pod naszym patronatem: XXVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Ostrołęka. XXVI Ogólnopolskim Tu¬rnieju Tańca Towarzyskiego "O Złotą Podwiązkę" ostrołęczanie kilka razy wchodzili na najwyższe miejsce na podium. W mieście zostało też kilka złotych podwiązek, cenionego turniejowego trofeum.

Na turniej przyjechały pary z Warszawy, Białegostoku, Łomży, Przas¬nysza, Olecka, Augustowa, Makowa Mazowieckiego, Olsztyna i in. Pierwsze walczyły dzieci od 10 do 11 lat, kategorii E, w kombinacji 6 tańców. Tu Piotr Dąbrowski i Marta Niźnik zajęli I miejsce, Patryk Rusiński, Ola Łozińska mają II miejsce: obie pary reprezentowały gospodarzy, Klub Tańca Towarzyskiego FAN. Wśród starszych, 12-13 lat, kat. E, kombinacja 8 tańców, I miejsce zajęła para z ostrołęckiego klubu Impuls, Paweł Kalewski i Weronika Sęk. Trzeci ostrołęcki klub, Atria, miał zdobywców srebra w kategorii 12-13 lat, klasa C, tańce standardowe: Cezarego Krawaczka i Paulinę Suchoń. W kategorii 14-15 lat, klasa B w stylu standard wygrali Wiktor Wilga i Klaudia Laskowska z FAN, II miejsce zajęli ich koledzy: Mateusz Graczyk i Natalia Bałdyga. W "łacinie" Wiktor z Klaudią zdobyli brąz.

Kto śledzi karierę braci Wiszowatych, może odnotować: Łukasz włożył Beacie Wyrębek kolejną złotą podwiązkę. Para wygrała w kategorii pow. 15 l., klasa B, standard. W tańcach latynoamerykańskich zajęła II miejsce. Bartłomiej Wiszowaty z Aleksandrą Kucharską zwyciężyli w kategorii pow. 15 lat, klasa A, standard. Szczególnie widowiskowy był finał tej kategorii w "łacinie": na parkiecie pojawiły się dwie pary, jedna ubrana na czarno (Bartek Wiszowaty, Ola Kucharska), druga na biało (Łukasz Gleba, Dominika Bielska z Atrii). Wygrali "biali". Na koniec Dorota Bondar, prowadząca, poprosiła o zamianę partnerek. Bartek i Łukasz spisali się znakomicie, prowadząc dziewczyny w rumbie.