Mundial 2010. Niemcy Argentyna 4:0. Największa klęska Argentyny na MŚ

Urodzony w Opolu Miroslav Klose pogrążył reprezentację Argentyny.
Urodzony w Opolu Miroslav Klose pogrążył reprezentację Argentyny. Fot. flickr.com
Piłkarze reprezentacji Niemiec w ćwierćfinałowym spotkaniu mistrzostw świata w RPA zdeklasowali reprezentację Argentyny. Podopieczni Joachima Loewa odnieśli niezwykle efektowne zwycięstwo aż 4:0 i czekają na swojego rywala w półfinale.

Już w czwartej minucie meczu Niemcy prowadzili po akcji Bastiana Schweinsteigera, który dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Müller i wykorzystując błąd golkipera Argentyny wpisał się na listę strzelców.

Szybko strzelona bramka podcięła skrzydła Argentyńczykom na kilkanaście minut. Mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, Manuel Neuer nudził się między słupkami. Sygnał do ataku dał w 22. minucie duet Messi - Tevez. Piłkarz Barcelony zagrał prostopadle pomiędzy obrońców, Tevez pędził ile sił w nogach, ale uprzedził go golkiper Schalke.

Akcja szybko przeniosła się pod bramkę Romero. Prawą stroną szarżował Müller, wyłożył piłkę na dziesiąty metr Klosemu, a ten w wiadomy sobie sposób, uderzył ponad bramką w niemalże stuprocentowej sytuacji. Do końca pierwszej części gry atakowali już tylko piłkarze Diego Maradony. Piłka zatrzepotała nawet w siatce, ale gol nie został uznany, gdyż sędzia słusznie odgwizdał pozycje spaloną jednego z Argentyńczyków.

Z wielkim animuszem w drugiej połowie meczu przystąpili podopieczni Diego Armando Maradony. Bliski wyrównania w 47. minucie był Angel Di Maria. Nowy nabytek Realu Madryt uderzył sprzed pola karnego minimalnie obok słupka. Ochotę do gry Argentynie odebrał w 68. minucie Miroslav Klose. Lukas Podolski wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Klosemu, który z najbliższej odległości pokonał Romero. Sześć minut później Bastian Schweinsteiger upokorzył Argentyńczyków mijając ich jak tyczki, podał do Arne Friedricha, a obrońca reprezentacji Niemiec umieścił ja w siatce.

Ostatnie słowo należało do rozgrywającego setny mecz w kadrze Miroslava Klose. Po kolejnej zespołowej akcji Özil dośrodkował w pole karne do niepilnowanego kolegi. Argentyna nie zagrała w tym meczu zespołowo, w przeciwieństwie do swoich rywali i poniosła największą porażkę w mistrzostwach świata od 1956 roku.

Argentyna - Niemcy 0:4 (0:1)
Bramki: Müller 3., Klose 64. Friedrich 74. Klose 89.

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM