Misja pokojowa na Ukrainie? Na spotkaniu szefów MON państw NATO Mariusz Błaszczak przedstawił projekt, o którym mówił Jarosław Kaczyński

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Spotkanie ministrów obrony państw NATO odbywa się w Kwaterze Głównej Sojuszu
Spotkanie ministrów obrony państw NATO odbywa się w Kwaterze Głównej Sojuszu twitter.com/MON_GOV_PL
Udostępnij:
– Podczas spotkania przedstawiłem projekt dotyczący misji, o którym mówił w Kijowie wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Ta sprawa będzie jeszcze omawiana. Naszym obowiązkiem jest wspieranie Ukrainy, a sankcje nakładane na Rosję powinny być najsurowsze – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, który uczestniczy w spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

Spotkanie dotyczy sytuacji we wschodniej części Europy, w obliczu agresji Rosji na Ukrainę oraz jej konsekwencji dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego.

Na konferencji prasowej szef MON poinformował, że „podczas pierwszej sesji ministrów obrony państw NATO analizowaliśmy sytuację, jaka ma miejsce na Ukrainie, która została zaatakowane przez Rosję”. – Nie ma zgody NATO na tę sytuację. Sojusz mówi jednym głosem jeśli chodzi o wsparcie – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON podkreślił, że podczas spotkania przedstawił projekt dotyczący misji, o którym mówił w Kijowie wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. – Ta sprawa będzie jeszcze omawiana. Naszym obowiązkiem jest wspieranie Ukrainy, a sankcje nakładane na Rosję powinny być najsurowsze – dodał.

– Na Ukrainie potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu międzynarodowego – powiedział we wtorek wicepremier Jarosław Kaczyński po spotkaniu w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Podkreślił, że Ukraina potrzebuje nie tylko solidarności i uznania, ale czynów i odwagi społeczności międzynarodowej.

Mariusz Błaszczak przekazał, że „jest jedność wśród sojuszników co do oceny sytuacji i co do oceny agresji Rosji na Ukrainę”. – Jest także jedność jeśli chodzi o ocenę Białorusi. Sojusz NATO mówi jednym głosem, jeśli chodzi o wparcie Ukrainy – powiedział.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie