Manuela liderką wyścigu wokół molo

Manuela Wikieł (z lewej na zdjęciu) z pucharem dla najlepszej zawodniczki
Manuela Wikieł (z lewej na zdjęciu) z pucharem dla najlepszej zawodniczki Fot. Archiwum zawodniczki
Kolejne zawody pływackie w okresie letnim wygrała zawodniczka ostrołęckiego UŚKS Ostrołęka, Manuela Wikieł.

Tym razem wychowanka Włodzimierza Janczewskiego okazała się najlepsza w wyścigu pływackim dookoła mola Timex Cup 2010 rozgrywanym pod patronatem prezydenta miasta. Manuela Wikieł do Sopotu przyjechała jako świeżo upieczona mistrzyni Polski juniorów młodszych. Tym razem mimo, że startowała na akwenie otwartym, pokazała ponownie klasę i pewnie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, zdobywając puchar dla najlepszej zawodniczki. Jednocześnie nasza pływaczka objęła przodownictwo w klasyfikacji generalnej VII edycji tej imprezy. Kolejne zawody zostaną rozegrane jeszcze w sierpniu.
Bardzo dobrze zaprezentowała się także młodsza sióstr Wikieł, Angelika, która w tym samym dniu startowała w Mławie w zawodach o puchar dyrektora MOSiR w Aquathlonie. Zawodniczka UŚKŚ Ostrołęka ukończyła rywalizację na drugim miejscu, startując z rywalkami o dwa lata starszymi w kategorii 1996 i młodsi.