MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małkinia Górna. Targowisko "Mój rynek". Kierowcy łamią przepisy przy nowym targowisku: parkują na chodniku, blokują ulicę Kolejową

Beata Modzelewska
Tagowisko w Małkini Górnej
Tagowisko w Małkini Górnej Hanna Chromińska
Małkinia Górna. Targowisko. Parkują na chodniku, blokują ulicę - kierowcy łamią przepisy przy nowym targowisku w Małkini, utrudniając komunikację w rejonie.

Na ostatniej sesji rady gminy (22.07.2019) radny Józef Jagiełło dopytywał, jak zostanie rozwiązany problem parkowania przy targowisku.

- Od początku funkcjonowania rynku proszę policję, żeby pomogła nam prowadzić w tym rejonie właściwy ruch drogowy - mówiła wójt Bożena Kordek. Przy każdej mojej bytności Kolejowa jest drożna tylko w jednym kierunku. Organizacja ruchu powinna być właściwa na następny rynek. Ale to nas nie zwalnia z tego żeby chronić nasze mienie.

Ok. 700 tys. zł przeznaczyliśmy na drogi i chodniki przy ul. Kolejowej – nie można jeździć w poprzek czy stawiać auta na chodniku.

Parking jest właściwie oznaczony i większość ludzi z niego korzysta. Jest dużo pustych miejsc, bo część ludzi parkuje w miejscach niedozwolonych. Zachęcam wszystkich korzystających z rynku, by wjeżdżali zgodnie z kierunkiem ruchu i kierowali się na parking. Jeśli kierowcy nie będą tego szanować, chodniki za chwilę będą do wymiany. A przecież to wszystko jest nasze. Będę prosiła policję, żeby wspierała nas, żeby wypracować dobre zasady w tym rejonie. Sama widziałam, jak ludzie wysiadali z samochodów obok tych znaków zakazu, zerkali na nie i… parkowali. Odległość z parkingu na handlowy plac utwardzony to 30 do 50 metrów. To naprawdę blisko, nie ma potrzeby łamać przepisów i niszczyć chodnik - zwracała uwagę wójt.

A takiej treści komunikat zamieszczony zosstał w piątek, 26.07.2019 na stronie interenetowej Urzędu Gminy Małkinia Górna.

W związku z faktem, że ulica Kolejowa znalazła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - nieprawidłowe parkowanie, jest i będzie ona monitorowana przez służby Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Przyczyną tego faktu jest nieprawidłowe parkowanie na chodnikach przez kierowców korzystających z targowiska „Mój Rynek”, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa dla użytkowników drogi. Napływające do Urzędu Gminy zdjęcia z przykładami złego parkowania na ul. Kolejowej w pełni potwierdzają tworzenie zagrożeń dla innych użytkowników drogi!
APELUJĘ!
Szanowni Państwo! Parkujcie wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych! Przygotowany za placem targowym plac manewrowy spełnia potrzeby parkowania.
Prawidłowe parkowanie leży w Państwa interesie!
Wójt Gminy Małkinia Górna
mgr Bożena Kordek

Targowisko "Mój rynek" otwarte zostało pod koniec czerwca 2019.

Zobacz

Dniem handlowym na targowisku gminnym „Mój Rynek” jest sobota. Jeśli będzie zapotrzebowanie handlujących i kupujących – czynne ma być również w inne dni. Na nowym targowisku sprzedawcy mają do dyspozycji 45 stanowisk zadaszonych oraz 97 miejsc niezadaszonych. Teren jest utwardzony, oświetlony.

Przeczytaj inne artykuły z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki