Mateusz Pietras
Drugi dzień zmagań łyżwiarzy szybkich w zawodach PŚ w Stavanger
Drugi dzień zmagań łyżwiarzy szybkich w zawodach PŚ w Stavanger FACEBOOK/POLSKI ZWIAZEK LYZWIARSTWA SZYBKIEGO
W drugim dniu zawodów łyżwiarze szybcy rywalizowali na dystansie 500 m w ramach Pucharu Świata odbywającego się w norweskim Stavanger. Najlepiej z Polaków spisał się czwarty zawodnik na 1000 metrów Damian Żurek. Sprinter został skalsyfikowany na siódmej pozycji będąc najwyżej znajdującym się Europejczykiem. Startowali również pozostali Biało-Czerwoni. Jutro zakończenie rywalizacji.

Pokaz siły azjatyckich panczenistów na 500 metrów

W drugim dniu zawodów w norweskim Stavanger polscy łyżwiarze walczyli o punkty Pucharu Świata na dystansie 500 metrów. W piątej parze doszło do polsko-polskiego starcia. Lepiej wypadł wczorajszy bohater na 1000 metrów Damian Żurek, który dwukrotnie krótszy dystans pokonał w czasie 35,09 s. Natomiast przegrany tego bezpośredniego starcia Marek Kania uzyskał 35,40 s. Ostatecznie pierwszy z nich zakończył zawody sprinterskie na 7. miejscu, zaś mniej utytułowany kolega z kadry zajął 16. pozycję. Na torze w Norwegii nie zabrakło również Piotra Michalskiego, który zakończył zawody na 19. miejscu (35,68 s).

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się pomiędzy zawodnikami reprezentującymi Azję. Zwycięzcą okazał się Japończyk Wataru Morishige, który wygrał z czasem 34,65. Na drugim miejscu uplasował się Chińczyk Tinguy Gao, który przegrał o 0,01 s. Trzeci ze stratą 0,06 s do lidera uplasował się drugi zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni Tatsuya Shinhama.

Pozostałe sobotnie występy Biało-Czerwonych

Wcześniej w dywizji B startował Jakub Piotrowski. Sprinter zajął 19. miejsce z czasem 36.23. Na liście startowej znalazło się dwudziestu pięciu zawodników.

Na 1500 m w dywizji B wystąpiły trzy Biało-Czerwone. Najlepiej spisała się Karolina Bosiek, która zajęła 7. miejsce. Polka pokonała dystans w czasie 2.01,30. Natomiast Natalia Jabrzyk była czternasta (2.02,99), a wczorajsza czwarta zawodniczka biegu ze startu masowego Magdalena Czyszczoń została sklasyfikowana na 26. pozycji (2.08,18).

Szymon Pałka zajął 23. lokatę na 10 000 metrów.

Wczoraj z kapitalnej strony pokazał się Żurek, który na 1000 m zajął czwarte miejsce, przegrywając z liderem o 0,06 s.

,,Damian Żurek na 4. miejscu na 1000m podczas Pucharu Świata w Stavanger. Do podium zabrakło 0,06 sek. Dobry prognostyk przed Pucharem Świata w Tomaszowie Mazowieckim'' – napisał na Platformie X (dawniej twitter) dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Jutro zakończenie zawodów Pucharu Świata w Stavanger.