Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lista zwycięskich gmin w ramach akcji #BitwaoRemizy. Opublikowana została 22.11.2023 przez Komendę Główną PSP

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Jednym z beneficjentów programu "Bitwa o remizy" jest gmina Rzekuń. Kto wie, może kolejna jednostka z tej gminy doczeka się takiego obiektu jakim dysponuje od niedawna OSP Rzekuń? Tak prezentuje się nowa remiza w Rzekuniu
Jednym z beneficjentów programu "Bitwa o remizy" jest gmina Rzekuń. Kto wie, może kolejna jednostka z tej gminy doczeka się takiego obiektu jakim dysponuje od niedawna OSP Rzekuń? Tak prezentuje się nowa remiza w Rzekuniu Fot. Gmina Rzekuń
314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Trzy z nich osiągnęły rekordowe wyniki: ponad 90 proc. wyniosła frekwencja w gminie Klwów w powiecie przysuskim, blisko 89 proc. w gminie Michałowice w powiecie pruszkowskim oraz prawie 88 proc. w gminie Suchy Las w powiecie poznańskim.

Profrekwencyjna inicjatywa „Bitwa o remizy” to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach akcji w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją – uzyskaną w wyborach do Sejmu i Senatu RP – jednostki OSP otrzymają do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.

Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br.

Dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez ministra klimatu i środowiska (w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG) oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji (reprezentowanego przez komendanta głównego PSP).

Publikacja listy to formalność. Samorządowcy i strażacy ochotnicy - przynajmniej z naszego regionu - tuż po wyborach cieszyli się z przyszłej nagrody. Z naszego regionu na liście zwycięzców tej akcji są:

  • gm. Młynarze, pow. makowski, gdzie frekwencja wyborcza wyniosła 78,69 proc.
  • gm. Rzekuń, pow. ostrołęcki - frekwencja 76,64 proc.
  • gm. Szulborze Wielkie, pow. ostrowski - frekwencja 84,66 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki