Lekkoatleci z Jasienicy na podium igrzysk mazowieckich

Archiwum zawodników
Reprezentanci Jasienicy mogli być zadowoleni z występu w Siedlcach.
Reprezentanci Jasienicy mogli być zadowoleni z występu w Siedlcach. Archiwum zawodników
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w ostatnich już w tym roku szkolnym zawodach sportowych reprezentanci powiatu ostrowskiego. Podczas XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce 3-krotnie stawali na podium.

Wszystkie zdobycze medalowe padły łupem gimnazjalistów z Jasienicy, którzy przypieczętowali tym występem swój całoroczny prymat w powiecie ostrowskim. W Siedlcach swoje wysokie umiejętności potwierdził Dominik Wasil, który posłał 5 kg kulę na odległość 16,58 m i zdobył złoty medal. Brąz w biegu na 100 m wywalczył Robert Kalinowski, który w serii finałowej uzyskał czas 11,86 s. W biegu na 200 m z czasem 24,45 s. na 7. pozycji uplasował się Paweł Żach, a na 6. lokacie wylądował Damian Heronimek, który w skoku w dal uzyskał 5,83 m. Ponadto srebrne medale z czasem 3.41,27 wywalczyła sztafeta olimpijska z Jasienicy w składzie: Damian Heronimek, Paweł Żach, Wiesław Godlewski, Kamil Zakrzewski.

W Siedlcach startowali również Radosław Borowy z gimnazjum nr 2 w Małkini, który w biegu na 100 m z wynikiem 12,11 s. wywalczył 9. miejsce. Na 14. pozycji wylądował Rafał Iwanowski z gimnazjum z Andrzejewa, który 1500 m pokonał w czasie 4.50,17.

Wśród dziewcząt awans do igrzysk mazowieckich wywalczyły tylko dwie gimnazjalistki. Patrycja Jastrzębska z małkińskiej "Dwójki" była 13. w skoku w dal z wynikiem 4,27 m. Na tej samej pozycji, ale w biegu na 200 m uplasowała się z czasem 29,45 s. Wioleta Murawska z Jasienicy.

Poza osiągnięciami indywidualnymi bardzo dużym sukcesem poszczycić się mógł zespół z Jasienicy. Podopieczni Krystyny Hrycyny w klasyfikacji zespołowej chłopców zdobyli 37 punktów i zajęli 3. miejsce na niespełna 120 szkół startujących w zawodach.