Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. To był mecz do jednej bramki. Legia Warszawa na inaugurację rozbiła ŁKS Łódź, wygrywając u siebie 3:0. Wszystkie gole strzelił Tomas Pekhart. Czecha oklaskiwał komplet widzów.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:0

ŁKS nie stanowił dla Legii żadnego wyzwania. Kto jednak wie, co by się wydarzyło, gdyby na początku drugiej połowy Kay Tejan doprowadził do wyrównania. Debiutujący Holender w sytuacji sam na sam z bramkarzem obił jednak prawy słupek.

Legia przed przerwą nie pozwoliła beniaminkowi na oddanie nawet jednego, choćby niecelnego strzału. Sama objęła za to prowadzenie. Koronkową akcję w 25 minucie zwieńczył w polu karnym Tomas Pekhart. Rosły snajper wygrał dziś rywalizację o miejsce w składzie z Markiem Gualem i Blazem Kramerem.

Bogiem a prawdą Legia do szatni powinna była schodzić z większą przewagą. Po zagraniu ręką rzutu karnego nie wykorzystał jednak Josue. Kapitana wyczuł nastoletni bramkarz Aleksander Bobek.

Niebywałe pudło w meczu Legia - ŁKS. Zawalił nowy napastnik Kay Tejan

Hat-trick Tomasa Pekharta

Mimo świetnej postawy nawet on po przerwie okazał się bezradny wobec naporu Legii. Przed upływem godziny podwyższył z bliska Pekhart, któremu ponownie asystował Paweł Wszołek. Czech skompletował hat-tricka w 69 minucie, gdy piłkę wystawił mu Bartosz Slisz.

W 81 minucie Pekhart zszedł z boiska. Kibice pożegnali bohatera owacją na stojąco i skandowaniem nazwiska. Na tego hat-tricka czekał od marca 2021 roku. Wówczas niemal w pojedynkę ograł Zagłębie Lubin w meczu wyjazdowym (4:0).

Josue zmarnował rzut karny w meczu Legia- ŁKS. Zatrzymał go Bobek

Legia bez straty gola w lipcu?

Widowisko przy Łazienkowskiej śledziło około 26,5 tys. kibiców. Zajęte zostały wszystkie dostępne miejsca. Teraz drużyna mobilizuje się na czwartek i pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji. W odległym Kazachstanie zagra z zespołem Ordabasy Szymkent. Początek o godzinie 18:00, transmisja w TVP Sport.

Odnotujmy, że póki co Legia nie straciła w lipcu ani jednego gola. W zeszłą sobotę po rzutach karnych wygrała bowiem Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa (0:0, 5:6 k.)

• Paweł Wszołek - 5
  • Bartosz Slisz - 4 (Filip Rejczyk - bez oceny)
  • Juergen Elitim - 4 (Marc Gual - 3)
  • Patryk Kun - 3
  • Josue - 3 (Jurgen Celhaka - 3)
  • Tomas Pekhart - 6 (Blaz Kramer - bez oceny)