Łatwe zwycięstwo Sokoła (zdjęcia)

Paweł Nowak
Skuteczne "trójki" były punktem popisowym Piotrka Barszcza (z numerem 9) w meczu z Nadarzynem. Fot. P. Nowak
Piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli 13 listopada reprezentanci Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół. W meczu rozegranym na własnej nie dali najmniejszych szans koszykarzom GLKS Nadarzyn. Bohaterem spotkania został Piotr Barszcz, który wykazał się świetną skutecznością.
Mecz 3. ligi koszykówki: OKK Sokól - GLKS Nadarzyn

Mecz 3. ligi koszykówki: OKK Sokół - GLKS Nadarzyn

Gospodarze już na początku sobotniej konfrontacji rozwieli nadzieje gości na korzystny wynik. Ani razu w tym spotkaniu nie przegrywali. W 4. minucie prowadzili 12:0, a po pierwszej kwarcie 28:9. Już w drugiej ćwiartce spotkania trener Helcbergiel dał pograć młodym zawodnikom, którzy nie zawsze mają szanse na dłuższe występy. Mimo to udało się jeszcze powiększyć prowadzenie i na przerwę zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 46:22. Reprezentanci OKK w drugiej połowie zagrali już "na luzie" prezentując efektowne akcje, ale też kilka prostych błędów wynikających z ogromnej przewagi. Mecz zakończyli w pełni zasłużonym zwycięstwem 91:48.

- Ciężko nam się grało w końcówce, kiedy rywal pogodził się już z porażką. Przez to również nasi zawodnicy nie czuli presji i w popełniali wtedy zbyt proste błędy - mówił po meczu trener Grzegorz Helcbergiel.

Niebywałą formę zaprezentował w tym meczu Piotr Barszcz, który zdobył aż 53 oczka, z czego 30 to były rzuty za 3 punkty. Trener zespołu z Nadarzyna Jacek Gembal wybrał najskuteczniejszego koszykarza Sokoła zawodnikiem meczu. W nagrodę otrzymał z rąk byłego, wieloletniego reprezentanta Ostrowskiego Klubu Koszykówki, a obecnie kandydata do Rady powiatu ostrowskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotra Chmielewskiego piłkę ufundowaną dla najlepszego zawodnika spotkania.

OKK "Sokół" Ostrów Mazowiecka - GLKS Nadarzyn 91:48 (28:9)(18:13)(24:10)(21:16)

Skład Sokoła: Zadroga Artur (12 punktów), Helcbergiel Grzegorz, Skarpetowski Paweł (8), Kuchciński Jacek, Barszcz Piotr (53), Mazurek Paweł (12), Żyłowski Jakub, Szydło Grzegorz (2), Kowalewski Cezary, Zaręba Mateusz (4)