Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kurs samoobrony dla kobiet "Bądź bezpieczna" rozpoczął się w Ostrołęce 11.01.2024. To już 19. edycja!

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Policja Ostrołęka
W czwartek 11.01.2024 odbyło się oficjalne rozpoczęcie 19. już edycji kursu samoobrony dla kobiet ,,Bądź Bezpieczna”. W kursie weźmie udział 30 pań zarówno z Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego, przed którymi kilka tygodni wytężonej pracy, ćwiczeń i wykładów, które w swoim założeniu mają nauczyć właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia.

Ponad dekadę temu zrodził się pomysł zorganizowania kursu samoobrony dla kobiet ,,Bądź Bezpieczna”. Jego głównym założeniem było przygotowanie pań poprzez zajęcia zarówno praktyczne, jak i teoretyczne do radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.

O sukcesie prowadzonego od wielu lat kursu może świadczyć fakt, że podczas jego trwania zostało do chwili obecnej przeszkolonych już ponad 600 kobiet.

W czwartek 11.06.2024 w sali konferencyjnej ostrołęckiej komendy policji odbyło się uroczyste rozpoczęcie 19. już edycji kursu.

Poza nowymi uczestniczkami kursu udział w nim wzięli: I zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce podinsp. Andrzej Rydzewski, zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Samul, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wiceprezydent Ostrołęki Marta Głosek, prezes zarządu Klubu Strzelectwa Sportowego Obrońca w Troszynie Eugeniusz Gorczyca, dyrektor MOSIR Arkadiusz Dąbkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce Krzysztof Florczak, dietetyk Aleksandra Łuszczek, menadżer klubu WEST SITE Marlena Pianka, a także naczelnik wydziału prewencji nadkom. Piotr Góralczyk wraz z funkcjonariuszami zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, policyjnymi instruktorami (mł. asp. Daniel Opęchowski, sierż. szt. Daniel Zaręba).

Przed uczestniczkami wiele godzin atrakcyjnych, ale bardzo wymagających zajęć. Najwięcej bo ponad trzydzieści to samoobrona, oprócz niej odbędą się także zajęcia m.in. psychologii i wiktymologii, strzelectwa sportowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z zakresu prawa karnego, gdzie poruszone zostaną aspekty obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, terroryzmu i handlu ludźmi, zajęć na siłowni, a nawet dietetyki. Zajęcia z paniami poprowadzi także policyjny psycholog kom. Anna Szymańska, która wspiera kurs od pierwszej jego edycji.

- wyjaśnia kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego paniom przybliżono szczegółowy harmonogram zajęć. Pierwsze z nich odbędą się już 15 stycznia.

Kurs, jak i poprzednie jego edycje zakończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego panie będą mogły sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki