MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska zareagowała na oświadczenie Hermoso i Futpro. Prezes RFEF kontratakuje

Jacek Kmiecik
Jacek Kmiecik
Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) wydała oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na zarzuty złożone przez reprezentantkę narodowej kobiet Jennifer Hermoso i związek zawodowy Futpro, a także oświadczenie reprezentacji Hiszpanii kobiet, w którym domagała się dymisji kierownictwa RFEF. Piłkarki zapowiedziały, że nie wrócą do kadry narodowej, dopóki Rubiales pozostanie na stanowisku prezesa.

Prezes RFEF, Luis Rubiales pocałował w usta hiszpańską piłkarkę Jennifer Hermoso po zwycięstwie drużyny w mistrzostwach świata kobiet. Dzień po finale 21 sierpnia wydano oświadczenie w imieniu Hermoso, w którym stwierdzono, że był to „całkowicie spontaniczny, wzajemny gest wielkiej radości ze zdobycia Pucharu Świata”.

Kilka dni później Relevo udało się dowiedzieć, że służba prasowa federacji sama spreparowała to oświadczenie, nie porozumiewając się z zawodniczką.

W związku z tym ponad 80 zawodniczek zrzesznych w Futpro oświadczyło, że nie zagra w reprezentacji Hiszpanii przed zmianą przywództwa. Wśród nich znalazło się 23 mistrzyń świata.

Na oświadczenie Futpro zareagowała Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska:

„Oświadczenie związku mówi, że wypowiada się w imieniu pani Jennifer Hermoso, a niektóre wypowiedzi zawodniczki są jej przypisywane i ujęte w cudzysłów, co sugeruje, że zostały przez nią wygłoszone.

RFEF pragnie poinformować opinię publiczną, że właściwe władze RFEF zajmujące się skargami złożonymi do federacji bezskutecznie próbowały skontaktować się z panią Jennifer Hermoso.

RFEF zapowiada jak najwięcej pozwów w obronie honoru Prezesa RFEF, który jasno i przejrzyście wyjaśnił, jak doszło do wydarzeń będących przyczyną konfliktu i oskarżeń społeczeństwa pod adresem prezesa.

W oświadczeniu napisano (słowa przypisywane Jennifer Hermoso): „Chcę wyjaśnić, że – jak widać na zdjęciach – nie wyraziłam zgody na pocałunek i na pewno nie próbowałam w żaden sposób podnieść Prezesa”.

W państwie prawa opiniom przeciwstawia się fakty i dowody, a kłamstwa obala się w sądzie. Prezes RFEF chciał podejść do sprawy z najwyższym szacunkiem do zawodniczek i organizacji i dopiero po przekroczeniu niedopuszczalnej czerwonej linii publicznie przedstawił swoją wersję faktów.

Wersja wydarzeń przedstawiona przez Prezesa została potwierdzona w toku wewnętrznego dochodzenia i do chwili obecnej pani Jennifer Hermoso nie odpowiedziała na żadne z zadanych zapytań.

I jako główny dowód, że fakty podane przez Pana Prezydenta są całkowicie prawdziwe i że nie kłamie, zaczniemy je przedstawiać w tym oświadczeniu wraz z towarzyszącymi im obrazami.

Zdjęcie nr 1:

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska zareagowała na oświadczenie Hermoso i Futpro. Prezes RFEF kontratakuje
RFEF

Na pierwszym zdjęciu pani Jennifer Hermoso obejmuje od tyłu Prezesa RFEF, podczas gdy Prezes kładzie luźno ręce na górnej części pleców zawodniczki. Dlatego nie można było zastosować żadnej siły. Widać, jak obcasy prezydenta są lekko uniesione.

Zdjęcie nr 2:

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska zareagowała na oświadczenie Hermoso i Futpro. Prezes RFEF kontratakuje
RFEF

Na drugim zdjęciu Pani Jennifer Hermoso ściska Prezesa, podczas gdy prezes kładzie ręce na ramionach zawodniczki. Widać, że teraz obcasy Pana Prezesa są znacznie wyżej.

Zdjęcie 3:

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska zareagowała na oświadczenie Hermoso i Futpro. Prezes RFEF kontratakuje
RFEF

Na trzecim zdjęciu Pani Jennifer Hermoso w dalszym ciągu trzyma ręce w tej samej pozycji na ciele Prezesa, podczas gdy Prezes musi przybliżyć ręce do pleców zawodniczki w wyniku oderwania go przez zawodniczę od ziemi i w celu utrzymania równowagi. Niezaprzeczalne jest odchylenie pleców pani Jennifer Hermoso, które pojawia się podczas wykonywania przez nią energicznego działania. Stopy Prezesa wyraźnie i jednoznacznie odrywają się od podłoża w wyniku działania siły wywieranej przez zawodniczkę.

Zdjęcie 4:

RFEF

Na czwartym zdjęciu Pani Jennifer Hermoso nadal trzyma ręce w tej samej pozycji, podczas gdy Prezes musi nadal trzymać zawodniczkę, aby nie upaść. Oczywiście krzywizna ciała zawodnika pokazuje, że przykłada siłę. W wyniku działania zawodniczki stopy Prezesa unoszą się nad ziemię.

Dowody są niepodważalne. Prezes nie kłamał.

RFEF i pan Prezes potępią wszelkie fałszywe informacje rozpowszechniane przez kogoś w imieniu zawodniczki lub, jeśli ma to zastosowanie, przez samą zawodniczkę.

RFEF i prezydent, biorąc pod uwagę wagę treści komunikatu prasowego Futpro, podejmą odpowiednie działania prawne.

RFEF ubolewa, że ​​po tak wielkim sukcesie sportowym jak ten, który odniesiono na mistrzostwach świata, nie można go dyskredytować z całkowicie niesportowych powodów.

W każdym razie RFEF, jak zawsze to czniła, szanuje decyzje zawodniczek, które chcą lub nie chcą brać udziału w meczach międzynarodowych drużyny hiszpańskiej, chociaż stwierdza, że ​​udział w meczach międzynarodowych jest obowiązkiem wszystkich członków federacji, jeśli otrzymają powołanie” – stwierdzono w oświadczeniu RFEF.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska zareagowała na oświadczenie Hermoso i Futpro. Prezes RFEF kontratakuje - Sportowy24

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki