Koncert odbył się w niedzielne popołudnie, 29 września w Gminnym Ośrodku Kultury. Gości przywitała dyrektor GOK Beata Heromińska.
Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej.
Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.
Wykonawcy zabrali publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Nawiązali świetny kontakt z krasnosielecką publicznością i zaprosili ich do wspólnego śpiewania. Okazało się, że gościom przybyłym na koncert ballady Okudżawy są doskonale znane.
Zobacz inne materiały
Aleksandra Pisula jako Olga Lipińska. "To marzenie dla aktora"