MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Powiat ostrołęcki. Wydział komunikacji nieczynny. A co z karami na nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie? - pyta czytelnik

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
FB Powiat Ostrołęcki
Koronawirus. Powiat ostrołęcki. Jeden z kierowców wyraził niepokój po tym, jak przeczytał informację o zamknięciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce dla interesantów.

W piątek 20 marca 2020 starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł wprowadził zakaz przyjmowania interesantów w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. To w ramach działań mających na celu ochronę zdrowia i życia pracowników oraz interesantów w związku z potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obsługa interesantów odbywać się będzie wyłącznie poprzez portal ePUAP, Geoportal, pocztę elektroniczną, pocztę tradycyjną lub telefonicznie.

Zobacz szczegóły

A co w takim razie z rejestracją samochodów? - pyta nasz czytelnik. - Co z karami za nieprzejerestrowanie w terminie?

Epidemia koronawirusa i związane z tym ograniczenia w starostwach są przesłanką do niewymierzania kar za niedotrzymanie terminu rejestracji sprowadzonego z zagranicy auta – wynika to z kolei opinii prawnej przysłanej przez Związek Powiatów Polskich

- podaje Magdalena Mrozek-Rawa ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. - Mamy informację, że ze względu na stan epidemii w kraju resort przygotowuje specustawę, na mocy której wszystkie terminy ulegną przesunięciu, a wiec kary nie będą naliczane. Specustawa prawdopodobnie obejmie też 30-dniowy okres wstecz. Jak tylko te rozwiązania formalne się pojawią, będziemy o nich informować - dodaje.

Rząd pracuje nad projektem „specustawy”, który do 180 dni wydłuża termin na zarejestrowanie pojazdu, zgłoszenia jego zbycia lub nabycia.

17 marca 2020 r. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało samorządy, że w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą konieczności podjęcia wszelkich działań mających na celu zapobieganie COVID-19, rząd zaproponował wprowadzenie specustawą przepisów epizodycznych związanych z ustawą Prawo o ruchu drogowym i przepisami dotyczącymi nakładania kar na właścicieli pojazdów.

Z ulgowych przepisów będzie można skorzystać do końca roku. Z uwagi na panującą w kraju sytuację epidemiczną wielu mieszkańców z obawy o swoje zdrowie i zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych rezygnuje z załatwiania spraw urzędowych. Proponowane udogodnienia mają na celu rozwiązanie problemu osób, które oczekują na zarejestrowanie pojazdów a także samych urzędników, którzy są narażeni na ryzyko zarażenia wirusem.

Zobacz inne materiały

Ostrołęka. Koronawirus. Polowa izba przyjęć przy szpitalu. P...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki