Kolejne przełajowe sukcesy na koncie OKLA

Reprezentacja OKLA Ostrołęka po dekoracji.
Reprezentacja OKLA Ostrołęka po dekoracji. Archiwum klubu
Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci OKLA Ostrołęka prowadzeni przez trenerkę Mariannę Pędzich w Biegu Niepodległości. W zawodach nie zabrakło medalowych miejsc doświadczonych lekkoatletów z ostrołęckiego klubu, a także nowych twarzy.

W gronie szkół podstawowych pierwsze miejsce w biegu na 800 metrów wywalczyła Patrycja Smółkowska. W gronie gimnazjów w biegu na 1000 metrów najlepszy okazał się Sebastian Nasiadko. To uczeń pochodzący z Drogoszewa, który od kilkunastu dni trenuje pod okiem trenerki Marianny Pędzich.
- Sebastian jest wicemistrzem województwa podlaskiego w indywidualnych biegach
przełajowych - podkreśla Marianna Pędzich.

Czwarte miejsce w zawodach wywalczył Aleksandra Ptak na dystansie 1000 metrów w gronie szkół średnich. Na dystansie 1500 metrów pierwsze miejsce wywalczyła Weronika Dworecka, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Gruz.

W gronie chłopców pierwsze miejsce na 1000 metrów zajął Mateusz Grabowski, a drugi był Kamil Łyszkowski. Również z sukcesami prezentowali się nasi najstarsi reprezentanci. Marianna Pędzich zajęła czwarte miejsce w gronie kobiet na 2 km, również czwarty był jej mąż - Waldemar Pędzich.
- Dla zawodników OKLA nie tylko zwycięstwo było ważne, ale fakt, że 11 listopada to dzień patriotyzmu, miłości i szacunku do Ojczyzny, w której czują się wolni i
bezpieczni - podkreśla trener Marianna Pędzich.