Kolejne niespodzianki w lidze amatorów

Schneider w meczu z "Komunalką" był w dużych opałach, ale ostatecznie wyszedł z opresji zwycięsko. P. Nowak
W 17. kolejce ostrowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o krok od kolejnego potknięcia był m. in. lider rozgrywek.

Ważne dla układu tabeli rzeczy miały miejsce jeszcze zanim piłkarze wyszli w niedzielę, 9 października na boisko. W związku z wycofaniem się z rozgrywek drużyn eMAZet i Learn 2 Play organizator zweryfikował wszystkie mecze rundy jesiennej z udziałem tych drużyn jako walkower dla drużyny przeciwnej. Wszystkie, tzn. również te, które już zostały rozegrane. W ten sposób ZGKiM, który jesienią przegrał z Learn 2 Play odzyskał 3 stracone punkty.

Niespodziankę już na boisku sprawili piłkarze PŻG, którzy pokonali drużynę Orz Kosewo. Tę samą, która tydzień wcześniej zatrzymał lidera rozgrywek. W meczu Schneidera również i tym razem pachniało sensacją. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem spotkania z ZGKiM utrzymywał się remis 6:6. Dopiero w ostatniej minucie Schneider po rzucie rożnym zdołał wpakować piłkę do bramki rywali i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niepocieszony takim obrotem spraw był Dream Team, który tym razem wyraźnie pokonał Nagoszewo. W innym spotkaniu "Wojskowi" pokonali 4:3 B.D. Art. Natomiast Roch Jasienica i Forte po wyrównanym meczu i remisie 5:5 podzieliły się punktami.