KGW. Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrołęckiego

redakcja
Udostępnij:
KGW. Szkolenie: co należy wiedzieć, by działać skutecznie i właściwie? Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” (LGD) zapraszają przedstawicieli kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych na bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe. Kiedy i gdzie odbędzie się to szkolenie?

KGW. Szkolenie - termin

Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” (LGD) zapraszają przedstawicieli kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych na bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe pn. „Wymogi prawno-księgowe w kole gospodyń wiejskich w związku z ich rejestracją w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich oraz zasady funkcjonowania organizacji pozarządowej”, które odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek) w godz. 14.00-17.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce przy ul. Korczaka 73 w Ostrołęce.

Plan szkolenia:

  • 13.50-14.00 rejestracja uczestniczek i uczestników
  • 14.00-15.00 rozliczenie dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz wymogi wynikające z rejestracji w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich – przedstawiciel ARiMR Biuro Powiatowe w Ostrołęce
  • 15.00-17.00 prowadzenie spraw finansowych w kole gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowej – przedstawiciel Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu pt. „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej w subregionie ostrołęckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

KGW. Szkolenie. Gdzie się zgłosić?

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenie udziału w spotkaniu telefonicznie, 29-767-18-25 lub mailowo: lwachowski@cofund.org.pl, lgdzascianekmazowsza@wp.pl

W powiecie ostrołęckim, w niemal każdej gminie działa po kilka Kół Gospodyń Wiejskich. Ich liczba zwiększyła się pod koniec ubiegłęgo roku, wraz z możliwością zarejestrowania KGW w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oraz, co jest z tym związane - możliwością pozyskania dotacji na działalność (od 2000 zł, w zależności od liczby członków KGW).

Według danych ARiMR w powiecie ostrołęckim zarejestrowało się 26 kół, ostrowskim - 6, makowskim - 11, przasnyskim - 15, wyszkowskim - 6.

Piszcie wnioski

KGW, jako stowarzyszenia, mogą też sięgać po dofinansowanie z innych źródeł, np. biorąc udział w konkursach, jak ten: Konkurs "Wspólnie o funduszach unijnych"

Bogate źródło wiedzy o konkursach to profil FB: KONKURSY DLA NGO

KGW są aktywne

Nasze Koła Gospodyń Wiejskich są bardzo aktywne. Organizują imprezy, szkolenia, warsztaty, festyny. To jedna z ostatnich inicjatyw - marzec 2019 - aktywności KGW w Białobieli

Dzień Kobiet w Lelisie. Tydzień wcześniej zorganizowało go K...

W naszym regionie - w ostatnich latach w Wąsewie - co roku odbywają się przeglądy twórczości KGW. Zobacz zdjęcia z Wąsewa 2018.

Wąsewo. Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych KGW [WID...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie