MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kalendarz targów ogrodniczych we wrześniu 2023. W Minikowie, Lubaniu, Płońsku kupisz sadzonki prosto od producenta

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Podczas targów można kupić najnowsze odmiany, jak i te stare, które rosły w sadzie u dziadków.
Podczas targów można kupić najnowsze odmiany, jak i te stare, które rosły w sadzie u dziadków. Wojciech Wojtkielewicz
Poznaj terminy jesiennych targów ogrodniczych i rolniczych z okazją do kupienia roślin w różnych częściach kraju. Jesień to odpowiednia pora na dokonanie nowych nasadzeń w ogrodzie i na działce. Drzewa owocowe, krzewy, byliny wielu gatunków i odmian przyjmą się we wrześniu i październiku lepiej, niż wiosną. Dlatego podczas najbliższych tygodni warto wybrać się na zakupy.

Spis treści

Zbliżająca się powoli jesień należy do kolejnych pracowitych okresów w ogrodach. Z jednej strony trwają zbiory, zabiegi pielęgnacyjne, a z drugiej planujemy zmiany na działce, nowe drzewa, krzewy i kwiaty. Do sadzonki roślin owocowych i roślin ozdobnych warto wybrać się na lokalne targi i kiermasze. Pojawiają się tu producenci z gospodarstw ogrodniczych i szkółek.

Szereg wydarzeń ogrodniczych organizują Ośrodki Doradztwa Rolniczego, czasem jako samodzielne wydarzenia, niekiedy część poświęcona ogrodnictwu towarzyszy wielotematycznej imprezie rolniczej.

Jesienne targi ogrodnicze 2023 w Kujawsko-Pomorskim

17 września Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na Barwy Lata Dary Jesieni w Minikowie połączone z Jesienną Wystawą Ogrodniczą, Kulinarną promocją karpia oraz Świętem Ziemniaka. Wystawcy będą czekać na gości w godz. 10:00-16:00. W programie:

 • kiermasz ogrodniczy,
 • prezentacja i kiermasz twórczości ludowej,
 • sprzedaż produktów pszczelarskich z gospodarstw pasiecznych,
 • sprzedaż produktów żywnościowych od lokalnych wytwórców i KGW,
 • bezpośrednia sprzedaż Karpia Nakielskiego
 • podsumowanie konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”,
 • regionalna Wystawa Drobnego Inwentarza,
 • pokaz kóz i Krajowa Wystawa Kóz Anglonubijskich,
 • konkurs z nagrodami dla publiczności pn. „Człowiek i środowisko”,

Targi ogrodnicze w województwie pomorskim, jesień 2023

9-10 września na zakupy zaproszą XXVIII Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu. Na miejscu spotkamy wystawców oferujących m.in.: materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy i rośliny cebulowe. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów.

Pomorski ODR zapowiada: Na Targach gościć będziemy również producentów i dystrybutorów zajmujących się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi, a także firmy reprezentujące sektor środków do produkcji rolnej, firmy pszczelarskie, spożywcze, budowlane, motoryzacyjne, związane z turystyką oraz obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, firmy ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

Tegorocznym targom towarzyszyć będą Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „Muzyka łączy pokolenia” oraz kolejna edycja Święta Mleka (sobota).

16-17 września przygotowywana jest XXV Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu. W programie m.in. pokaz wieńców dożynkowych (niedziela), sprzedaż drzewek i krzewów owocowych i ozdobnych, pokazy królików gołębi rasowych, ptactwa ozdobnego i alpak, kiermasz produktów pszczelich i ekologicznych.

Mazowiecki kiermasz nie tylko dla ogrodników

Mazowiecki ODR organizuje XVII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”, który odbędzie się 17 września 2023 roku w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku.

_Jesienny Jarmark promuje dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi, różne formy przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej czy gospodarstwa rolne wytwarzające żywność tradycyjną i ekologiczną. _Miłośnicy żywności tradycyjnej i ekologicznej oraz ogrodów mogą skorzystać z kiermaszu lokalnych wytwórców żywności oraz kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych. Godz. 10-17.

Wystawy ogrodnicze w różnych częściach Polski

 • Małopolski ODR. 9-10 września, Stary Sącz, Agropromocja jest największą w Małopolsce cykliczną, plenerową wystawą rolniczą. Znajdzie się tu sekcja ogrodnicza. Poza nią przetwórstwo, maszyny rolnicze i wystawa zwierząt.
 • Lubuski ODR, 17 września, Lubuski Kiermasz Ogrodniczy, godz. 9-16.
 • Łódzki ODR, 17 września, Jesień w polu i ogrodzie, Kościerzyński Dzień Ziemniaka.
 • Zachodniopomorski ODR, 23-24 września Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie „Jesień 2023” – Słupsk.
 • Podlaski ODR, 7-8 października, Jesień w sadzie i ogrodzie, Jesienne Targi Ogrodnicze, Szepietowo, godz. 9-16.

Nie tylko ośrodki doradztwa rolniczego organizują targi i kiermasze z roślinami w roli głównej.

W Koszalinie 2-3 września Wrześniowe Targi Ogrodnicze i Wystawa Maszyn Rolniczych. Ich miejscem będą tereny przyległe do hali Gwardii przy ul. Fałata. W sobotę otwarte w godz. 8-16, w niedzielę 8-15.

Odnotowujemy jeszcze kiermasz ogrodniczy w Szczecinie 16-17 września. Roślinom towarzyszy kiermasz regionalnych przysmaków.

23-24 września zaplanowano Jesienny Kiermasz Ogrodniczy przy lodowisku Torbyd w Bydgoszczy, ul. Toruńska, godz. 10-17.

Podlaskie, Białystok. IV Targi Ogrodnictwa, które odbędą się 21 – 22 października. Spotkamy tu wystawców z sadzonkami chryzantem, wrzosów, szkółki drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych, a także firmy oferujące artykuły ogrodnicze.

W drugiej połowie listopada (23-24.11) planowane są Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wydarzenie na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kalendarz targów ogrodniczych we wrześniu 2023. W Minikowie, Lubaniu, Płońsku kupisz sadzonki prosto od producenta - Strefa Agro

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki