MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kadzidło. Uniwersytet Trzeciego Wieku – przy Centrum Kultury Kurpiowskiej - zainaugurował działalność. 9.02.2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kadzidle działa przy tamtejszym Centrum Kultury Kurpiowskiej.

Idea UTW w Kadzidle zrodziła się już kilka miesięcy temu – wyremontowane i powiększone Centrum Kultury Kurpiowskiej stworzyło ku temu możliwości. Udało się zebrać grupę chętnych, skorzystano z doświadczeń już istniejących uniwersytetów, przede wszystkim ostrołęckiego. Odbyły się już pierwsze spotkania i warsztaty. I wreszcie przyszedł czas na oficjalną inaugurację.

Odbyła się ona w Centrum Kultury Kurpiowskiej. Gości powitał dyrektor CKK Grzegorz Parzych. Potem wszyscy wysłuchali krótkiego koncerty ostrołęckiego chóru Cantilena z II LO, prowadzonego przez prof. Henryka Gadomskiego.

Potem słowo wstępne wygłosił wójt Dariusz Łukaszewski.

- Mieliśmy odwagę uruchomić wspólnie piękną, mądrą, odważną inicjatywę, z której może być coś ciekawego, albo może z niej nie być nic już za dwa trzy miesiące. To państwo powołali w gruncie rzeczy Uniwersytet Trzeciego Wieku i każde z was musi sobie odpowiedzieć na intrygujące pytanie. czy ten uniwersytet jest dla was ważny. Niech wszystko sprzyja i słuchaczom i przyjaciołom tego uniwersytetu. Niechaj ta dobra dzisiejsza atmosfera, w towarzystwie naszych zacnych gości, w towarzystwie chóru Cantilena, prowadzi was jak najdalej, jak najpiękniej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest po to, by otworzyć oczy na świat, spotkać się z innymi ludźmi, posłuchać innych historii, odrzucić znużenie, smutki, depresje, samotność i dojrzeć głęboki sens spotkania. Spotkać kogoś, posłuchać, móc odpowiedzieć; w końcu spojrzeć komuś głęboko w oczy, przytulić się, podać rękę, oswoić inność, przestać się domyślać, poznać intencje i możliwości. Trzymam kciuki za każdy państwa dzień, życzę powodzenia

– zwracał się do słuchaczy wójt gminy Kadzidło.

Potem przyszedł czas na wykład inauguracyjny, który wygłosił rektor Wyższej Szkoły Społeczno Ekonomicznej w Gdańsku dr Roman Gawrych. Temat inauguracyjnego wykładu to: „Uniwersytet Trzeciego Wieku jako instytucja służąca osiąganiu sukcesów”.

Potem były jeszcze życzenia od gości, w końcu przyszedł czas na wręczenie słuchaczom legitymacji. Naukę w kadzidlańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpoczęło 53 słuchaczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki