Kadzidło. Czwórbój lekkoatletyczny. Zawody 11.05.2019 z udziałem drużyn z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego [ZDJĘCIA]

Kazimierz Żyra
Kadzidło. Czwórbój lekkoatletyczny. Zawody 11.05.2019
Kadzidło. Czwórbój lekkoatletyczny. Zawody 11.05.2019 Kazimierz Żyra
Kadzidło. Czwórbój lekkoatletyczny. Zawody dla szkół powiatu ostrołęckiego i miasta Ostrołęki w czwórboju lekkoatletycznym przeprowadzono w sobotę 11 maja 2019. Na starcie stanęło po 6 drużyn chłopców i dziewcząt z powiatu oraz 2 zespoły dziewcząt z Ostrołęki.

Czwórbój lekkoatletyczny składa się z 4 konkurencji:

• biegu na 60 m,
  • skoku w dal,
  • rzutu piłką palantową,
  • biegu długiego (600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy).

Kadzidło. Czwórbój lekkoatletyczny dla szóstoklasistów i młodszych

W zawodach biorą udział uczniowie klas VI szkoły podstawowej i młodsi. Drużyna składa się z 6 zawodników lub zawodniczek. Przy ustalaniu ostatecznej klasyfikacji bierze się pod uwagę wynik 5 najlepszych członków zespołu. Osiągnięcia poszczególnych zawodników w każdej konkurencji przelicza się na punkty według specjalnych tabel.

Rywalizacja w Kadzidle

Zawody dla szkół powiatu ostrołęckiego i miasta Ostrołęki w czwórboju lekkoatletycznym przeprowadzono w sobotę 11 maja. Na starcie stanęło po 6 drużyn chłopców i dziewcząt z powiatu oraz 2 zespoły dziewcząt z Ostrołęki. Organizatorzy obawiali się o to, czy pogoda pozwoli na rozegranie zawodów. Niewielki deszcz nie spowodował większych opóźnień w terminarzu imprezy. Po zakończeniu ostatniej konkurencji wszyscy oczekiwali na ogłoszenie wyników.

Klasyfikacja drużynowa - dziewczęta

Po zliczeniu wszystkich punktów za poszczególne konkurencje sklasyfikowano również zespoły dziewcząt. Zajęły one następujące miejsca:

2. SP Czarnia
  3. SP Lelis
  4. SP Troszyn
  5. SP Dylewo
  6. SP Myszyniec

W zawodach wystartowały również dwie szkoły ostrołęckie: SP nr 4 i SP nr 2. Lepszy wynik osiągnęły dziewczęta ze SP nr 4. Należy jednak podkreślić, że SP nr 2 reprezentowały uczennice z młodszych klas.

Zwycięskie ekipy otrzymały puchary, zaś zawodnicy drużyn, które zajęły miejsca na podium medale i dyplomy. Najlepsze wyniki indywidualne podczas zawodów osiągnęli: Paweł Goździewski i Izabela Roicka (obydwoje ze SP w Olszewie-Borkach).

Awans na zawody międzypowiatowe wywalczyły zespoły SP w Olszewie-Borkach i SP Czerwin w kategorii chłopców oraz SP Olszewo-Borki, SP Czarnia i SP nr 4 w Ostrołęce w kategorii dziewcząt.

Zawody w Kadzidle zorganizował i przeprowadził Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce.