MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie przytyć? 6 rodzajów aktywności fizycznej, które mogą powstrzymać geny otyłości

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Nie każdy ma naturalną skłonność do szczupłej sylwetki, lecz nawet genetyczna predyspozycja do nadwagi i otyłości to nie wyrok! Odkryto bowiem ochronne działanie pewnych rodzajów aktywności fizycznej. Sprawdź, które formy ruchu najskuteczniej zapobiegają tyciu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Nie każdy ma naturalną skłonność do szczupłej sylwetki, lecz nawet genetyczna predyspozycja do nadwagi i otyłości to nie wyrok! Odkryto bowiem ochronne działanie pewnych rodzajów aktywności fizycznej. Sprawdź, które formy ruchu najskuteczniej zapobiegają tyciu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. yarruta/123RF
Czy otyłość mamy zapisaną w genach? Dla niektórych niestety to prawda, są jednak sposoby, by zapobiegać odziedziczonym skłonnościom do tycia! Poznaj najlepsze rodzaje aktywności, które pomagają utrzymać figurę. Sprawdź też, które skądinąd korzystne formy ruchu nie mają już takiego działania!

Czy otyłość mamy zapisaną w genach? Dla niektórych niestety to prawda, są jednak sposoby, by zapobiegać odziedziczonym skłonnościom do przybierania na wadze!

Rozwój nadwagi i otyłości najczęściej wynika z współdziałania czynników genetycznych i tych związanych ze stylem życia. Zbadano m.in., że około 30 procent przypadków chorobliwej otyłości wśród dzieci ma związek z mutacjami tylko jednego genu, w innych udowodniono natomiast, że nasz wskaźnik BMI w ponad 80 procentach jest kwestią dziedziczną.

Na skłonność do przybierania na wadze wpływa m.in. stosowana dieta i poziom aktywności fizycznej. Czy jednak pewne formy ruchu działają w tej kwestii skuteczniej niż inne?

W badaniu opisanym w „PLOS Genetics” przeanalizowano wpływ 18 różnych form aktywności fizycznej na parametry pomiaru otyłości takie jak BMI, zawartość tkanki tłuszczowej w ciele, obwód pasa, obwód bioder oraz wzajemny stosunek ich obwodów, czyli współczynnik WHR (waist-to-hip-ratio). Na tej podstawie analizy ustalono 6 rodzajów aktywności o działaniu hamującym ekspresję genów otyłości, które ułatwia zachowanie stałej masy ciała.

Sprawdź, które formy ruchu są najskuteczniejsze w ochronie przed zbędnymi kilogramami!

Polecamy też:

ZOBACZ: Dzieci a bieganie. Jak motywować, a nie zrażać naszych pociech do treningu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak nie przytyć? 6 rodzajów aktywności fizycznej, które mogą powstrzymać geny otyłości - Strona Zdrowia

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki