Jak nie nudzić się latem w Ostrołęce [LISTA PROPOZYCJI]

Anna Wołosz
W siodle, warsztaty teatralne, plastyczne, z programowania - to niektóre z propozycji zajęć wakacyjnych w Ostrołęce.

Wakacje w tym roku rozpoczynają się już 25 czerwca. To z pewnością bardzo cieszy dzieci, natomiast dla ich rodziców jest powodem zmartwienia. Co zrobić z dzieciakami przez ponad dwa miesiące, żeby spędziły czas w pożyteczny sposób i pozostawały pod dobrą opieką. Stąd powodzeniem cieszą się półkolonie i inne formy zajęć, organizowanych na miejscu. Dziecko nie musi wyjeżdżać, ale wychodzi z domu na dwie do 10 godzin, co rozwiązuje problem wielu rodzin. Poza tym: półkolonie to świetna okazja, żeby zdobyć nowe umiejętności!

Taką propozycję przygotowała sala Figlarium w Ostrołęce w Galerii Bursztynowej. Co ważne, można tutaj zapisać dziecko na dowolną liczbę turnusów. Program każdego tygodnia będzie się nieco różnił. Turnusy trwają pięć dni, pierwszy rozpoczyna się już 27 czerwca, a ostatni 22 sierpnia. Zakończenie półkolonii odbędzie się 26 sierpnia. Godziny pobytu też są do wyboru, od godz. 8.00 do 18.00. Dziecko otrzyma trzy posiłki. Zaproszenie jest skierowane nawet do maluchów, bo przyjść mogą dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Warunek: muszą być samodzielne. Koszt jednego turnusu wynosi 275 zł, z rabatem to 220 zł. Poza zabawą, grami planszowymi, śpiewem, tańcem i zajęciami relaksacyjnymi, dzieci będą uczestniczyć w małej akademii nauki.

Creative Club przy ul. Gorbatowa w Ostrołęce oferuje wakacje z programowaniem. W programie zajęcia m. in. z kodowania, misje w Minecraft, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia artystyczne, ruchowe oraz wycieczki. Uczestnicy mogą mieć od 6 do 13 lat. Dzień będzie się zaczynał o godz. 8.00, a kończył o godz. 17.00. Dzieci otrzymają trzy posiłki, w programie są wycieczki, wyjścia na pływalnię. Pierwszy tygodniowy turnus zaczyna się 11 lipca i jest jeszcze kilka wolnych miejsc, drugi: 1 sierpnia. Koszt wynosi 490 zł, uczestnicy stałych zajęć w klubie mają zniżki.

Wolontariusze z USA będą atrakcją zajęć językowych w III LO, w ramach programu „Wakacje z angielskim”. Jak twierdzą organizatorzy, to projekt dla wszystkich uczniów, którzy mają świadomość, że znajomość języka angielskiego to konieczność w dzisiejszych czasach. Zajęcia potrwają sześć tygodni i są bezpłatne. Ochotnicy w tym czasie będą mieszkali u polskich rodzin, poznając naszą kulturę i zwyczaje. Uczniowie ostrołęckiej placówki do tej pory mieli zajęcia z wolontariuszami m.in. z Alabamy, Kalifornii, Nowego Yorku, Minneapolis czy Ohio, którzy w większości są studentami Uniwersytetu Harvarda w USA. Program jest prowadzony przez amerykańską uczelnię Harvard, natomiast organizatorem przedsięwzięcia jest instytucja pozarządowa Word Teach, która funkcjonuje w ramach Instytutu Rozwoju Międzynarodowego na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych od 1986 r. Zapisy: do 25 czerwca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 4 lipca o godz. 10.00 w III LO (sala nr 8).

Wakacje w siodle i na macie do karate oferuje Stajnia Mustang w Dzbeninie. Półkolonie zaczynają się 29 czerwca, potrwają do 5 lipca. W cenie jest nauka jazdy konnej, podstawy karate, warsztaty rękodzieła, próby woltyżerki, przejażdżki bryczką, wycieczki, karaoke, ognisko. Zajęcia zaczynają się od godz. 8.00 do 16.00. Uczestnicy otrzymają dwa posiłki dziennie. Koszt wynosi 950 zł.

Wakacjami z pasją nazwała swoje półkolonie firma Edu-Sukces. To oferta dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci będą brały udział w zabawach, zajęciach sportowych, tanecznych, wycieczkach, eksperymentach. Dzień zaczyna się o godz. 9.00, kończy o 15.00. termin: 11-15 lipca. Półkolonie będą prowadzone w SP nr 10 w Ostrołęce.

Centrum Językowe NEO po raz kolejny organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci już od 5. roku życia. Nie ruszając się z miejsca, zabierze dzieci w podróż do Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy też Niemiec. Uczestnicy poznają zwyczaje, zabytki, ciekawostki itp., dotyczące tych krajów. Będą również brać udział w zabawach, które mają pobudzić proces twórczy. Turnus trwa tydzień, zajęcia to 4 godziny każdego dnia. Koszt wynosi 360 zł, są wolne terminy na lipiec.

Jak co roku, propozycje zajęć artystycznych przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury. Do 25 czerwca zapisy prowadzić będzie Galeria „Ostrołęka”. Koszt zajęć wynosi 50 zł za tygodniowy turnus, poza zajęciami w pracowni fotograficznej z techniki „guma”, które kosztują 70 zł. Zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci od 7 do 11 lat odbędą się od 4 lipca, w godzinach. 10.00-12.00 oraz zajęcia fotograficzno-plastyczne. dla dzieci 8-11 lat. Zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci 7-12 lat od 25 lipca, w godz. 10.00-12.00. Zajęcia dla dzieci i młodzieży, od 1 sierpnia, w godz. 10.00-12.00, techniki malarskie dla młodzieży od 14 lat, od 22 sierpnia, godz. 10.00-12.00, w tym samym terminie zajęcia fotograficzne z techniki „gumy” dla młodzieży od 15 lat, w godz. 11.00-14.00.

Swoich sił na scenie można będzie spróbować na warsztatach z zawodowym aktorem: Klub „Oczko” zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci, od 4 do 8 lipca. Zapisy do 1 lipca. Warsztaty teatralne dla młodzieży odbędą się w dniach 28 sierpnia - 1 września (wtedy będzie pokaz powarsztatowy i koncert. Kultownia w Wojciechowicach, od 4 do 6 lipca, w godz. będzie prowadzić „Małe wędrowanie - Małe odkrywanie”, dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zapisy do 27 czerwca. Od 29 do 31 sierpnia, w godz. 10.30-12.00 będą tam warsztaty gry na rurkach bum-bum. Natomiast kino jak zwykle zaprasza na poranki filmowe w środy i czwartki, o godz. 10.00.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

152

Najlepiej znaleźć sobie ciekawe hobby, które z czasem może przerodzić się w pasję i żadna nuda nie straszna.

Dodaj ogłoszenie