Gm. Baranowo. Wiceprzewodniczący rady złożył rezygnację

Redakcja
Andrzej Socha (po prawej) chce zrezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy
Andrzej Socha (po prawej) chce zrezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy
Podczas piątkowej (25 sierpnia) sesji rady gminy Baranowo jej wiceprzewodniczący Andrzej Socha złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji.

Jak nas zapewnił, jego decyzja nie ma nic wspólnego ze zmianą nazwy Placu Trzydziestolecia (o czym pisaliśmy tutaj: Baranowo. Miał być Zbawiciela, będzie Rynek. Czemu?).

O przyczynach rezygnacji pisze w piśmie, które przedłożył przewodniczącemu rady. Tłumaczy ją brakiem wypracowanych kompromisów dotyczących kilku spraw.

Pierwsza ma związek z „godnym upamiętnieniem ludzi zasłużonych w walce o naszą wiarę i niepodległość” i z zamknięciem dla nich przestrzeni publicznej. Druga dotyczy trudnych warunków lokalowych lekarza rodzinnego i braku w przychodni ginekologa, stomatologa. Andrzej Socha narzekał też na brak odpowiedzi na interpelację na temat działalności OSP i niedotrzymanie umowy naprawy mostu na rzece Płodownicy.

W piśmie pisze:

Uważam, że u podstaw różnicy, jakie stanęły między moją skromną osobą, a niektórymi radnymi, którzy mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w naszej gminie, jest fakt inaczej rozumianej samorządności oraz braku omawiania przedstawionych stanowisk i argumentów.

Nad jego wnioskiem radni będą debatować na następnej sesji.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mushroom

Przyzna_m, nie rozumiem a_rgumenta_cji. Wyja_śnię dla_czego:

 

„godnym upa_miętnieniem ludzi za_służonych w wa_lce o na_szą wia_rę i niepodległość” i z za_mknięciem dla_ nich przestrzeni publicznej. - norma_lni ludzie, żyją tera_źniejszością i przyszłością, cza_sem odnoszą się do przeszłości, a_by wyciąga_ć wnioski z popełnionych błędów i ich unika_ć. Czy ma_m ja_ko obywa_tel korzysta_jący z przysługujących mi pra_w bić pokłon mija_nym pomnikom, ka_pliczkom i krzyżom czy tez może leżeć co niedziela_ krzyżem w  kościele w ten sposób odda_jąc cześć uma_rłym i dziękowa_ć stwórcy za_ odzyska_ną niepodległość wcześniej utra_coną z powodu wa_rcholstwa_ na_szych przodków? A_ może v-ce przewodniczący che pomnika_ smoleńskiego w centrum ka_żdej wsi?! Swoją drogą na_ wniosek ra_dnego i przy silnym lobbingu powsta_ł w centrum wsi pomnik, który zupełnie do tego centrum nie pa_suje. Swoją drogą, idea_ły ja_kie przyświeca_ły upa_miętnionemu Pa_nu chyba_ zosta_ły przez wielu moich roda_ków za_pomnia_ne.

 

Druga_ dotyczy trudnych wa_runków loka_lowych leka_rza_ rodzinnego i bra_ku w przychodni ginekologa_, stoma_tologa_. Hmm, ma_my w Ba_ra_nowie dwie przychodnie, Ka_żda_ z nich to - ja_k rozumiem dzisiejszy system ra_towa_nia_ zdrowia_ - swego rodza_ju dzia_ła_lność. Wygrywa_ się konk urs w swego rodza_ju przeta_rgu. Od woli prowa_dzących biznes, ich za_a_nga_żowa_nia_ ora_z chęci do przyjścia_ do pra_cy na_ wieś specja_listów za_leży min. za_kres oferowa_nego wa_chla_rza_ usług. O ile mi wia_domo, to jeden z podmiotów - chyba_ na_wet ten do którego odnosi się punkt - dekla_rowa_ł, że ściągnie specja_listów i będzie oferowa_ł szeroki za_kres usług. Nie oferowa_ł tego za_kresu a_ni wcześniej w super odnowionym ośrodku, a_ni tera_z w nowej loka_liza_cji. Pretensja_ rozumiem jest do prowa_dzącego dzia_ła_lność przedsiębiorcy, bo do kogoż by innego.

 

A_ndrzej Socha_ na_rzeka_ł też na_ bra_k odpowiedzi na_ interpela_cję na_ tema_t dzia_ła_lności OSP

Prośba_ do reda_kcji o dopyta_nie o ja_ką interpela_cję chodzi. Ja_ko obywa_tel chcia_łbym wiedzieć.

 

niedotrzyma_nie umowy na_pra_wy mostu na_ rzece Płodownicy. Ta_k ja_k wyżej domyśla_m się, że chodzi o błędnie wykona_ną na_pra_wę mostu na_ Płodownicy sprzed kilku la_t. Proszę o więcej da_nych sza_nowną reda_kcję.

 
Dodaj ogłoszenie