MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala w Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, 15.09.2023

Kazimierz Żyra
Fot. Kazimierz Żyra
Gmina Czarnia jest najmniejszą w Polsce jednostką samorządu terytorialnego, w której funkcjonuje Centrum Usług Społecznych. Powstało ono ponad 2 lata temu z przekształcenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W piątek 15 września 2023 odbyła się uroczysta gala podsumowująca realizację całego projektu.

CUS stara się zaspokoić potrzeby społeczne mieszkańców gminy w różnym przedziale wiekowym. Gmina pozyskała na ten cel środki finansowe z Unii Europejskiej, budżetu państwa i samorządu województwa mazowieckiego. Dzięki tym pieniądzom udało się przystosować do potrzeb CUS budynek po byłej szkole podstawowej w Długiem.

W piątek 15 września odbyła się tam uroczysta gala podsumowująca realizację całego projektu. Na uroczystości pojawili się politycy i przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla. Byli także włodarze sąsiednich gmin i delegacje z ośrodków pomocy społecznej.

Uroczystego otwarcia gali dokonała dyrektor CUS Ewelina Dylewska-Dercz. Przedstawiła ona także główne zadania oraz strukturę organizacyjną kierowanej przez siebie instytucji. Z kolei wójt Marek Piórkowski mówił o historii powstania Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia. Głos zabierali także zaproszeni goście. Nie zabrakło również wystąpień i prezentacji specjalistów współpracujących z CUS.

Podczas gali wręczono podziękowania dla dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy i organizacji pozarządowych, które kooperują z tą instytucją. Na scenę zaproszono również pracowników CUS. Miłym przerywnikiem był występ członków Klubów Seniora. Na koniec był okolicznościowy tort oraz bankiet dla wszystkich uczestników uroczystości.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki