MKTG SR - pasek na kartach artykułów

FIFA planuje wycofać Rubialesa z piłki nożnej na 15 lat. A ONZ ubolewa, że w sporcie nadal występuje „seksizm”

Jacek Kmiecik
Jacek Kmiecik
Dni Lusia Rubialesa na stanowisku prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej są policzone
Dni Lusia Rubialesa na stanowisku prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej są policzone kolaż EPA/EASTNEWS
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) spodziewa się usunięcia z piłki nożnej prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF), Luisa Rubialesa. Głos w sprawie pocałunku w usta piłkarki przez szefa hiszpańskiej piłki zabrała nawet Organizacja Narodwó Zjednoczonych. A prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie molestowania seksualnego.

FIFA planuje ukarać Rubialesa najwyższą możliwą sankcją

Według źródła, FIFA zamierza uniemożliwić Lusiowi Rubialesowi pracę w piłce nożnej przez 15 lat. Jest to maksymalny dopuszczalny okres ukarania zachowania szefa RFEF (pocałunku reprezentantki Hiszpanii, Jennifer Hermoso i łapania się za krocze w obecności królowej hiszpańskiej Letycji oraz jej córki Sofii).

Rubiales znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak bez zgody pocałował w usta reprezentantkę Hiszpanii podczas ceremonii zdobycia złotego medalu mistrzostw świata kobiet w Australii i Nowej Zelandii.

ONZ ubolewa, że w sporcie nadal występuje „seksizm”

Rzecznik sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Antonio Guterresa Francuz Stephane Dujarric odniósł się do skandalicznej sytuacji wokół prezesa Rubialesa, który nie podał się do dymisji po incydencie w Sydney. Przedstawiciel ONZ ubolewał, że w sporcie nadal występuje „seksizm”.

– Czy naprawdę tak trudno nie pocałować kogoś w usta?

– zapytał Dujarric.

Rzecznik sekretarza generalnego ONZ wezwał także władze hiszpańskie, aby zareagowały na tę sytuację „poszanowaniem praw sportowców” – powiadomił hiszpański dziennik „ABC”.

Regionalni „baronowie” żądają dymisji Rubialesa

Komitet Przewodniczących Federacji Regionalnych i Terytorialnych Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF) zażądał rezygnacji Rubialesa z funkcji prezesa RFEF.

„Po ostatnich wydarzeniach i niedopuszczalnym zachowaniu, które poważnie zaszkodziło wizerunkowi hiszpańskiej piłki nożnej, prezesi żądają, aby Luis Rubiales natychmiast ustąpił ze stanowiska przewodniczącego RFEF(...) Wezwiemy odpowiednie władze do przeprowadzenia głębokiej i nieuniknionej restrukturyzacji organizacyjnej na strategicznych stanowiskach federacji, aby wejść w nowy etap zarządzania hiszpańską piłką nożną. Wezwaliśmy pełniącego obowiązki prezesa Pedro Rocha do natychmiastowego wycofania najnowszego apelu w imieniu federacji do FIFA i UEFA, o którym dzisiaj się dowiedzieliśmy. Komitet Przewodniczących jednomyślnie poparł pana Pedro Rochę, aby poprowadził nowy etap, w którym należy podążać do dialogu i pojednania ze wszystkimi instytucjami piłkarskimi”

– napisano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej RFEF.

Rząd wzywa Trybunał ds Sportu do usunięcia Rubialesa

Hiszpański rząd zwrócił się do hiszpańskiego Trybunału do spraw Sportu (TAD) o usunięcie Rubialesa ze stanowiska – wniosek ten został omówiony na poniedziałkowym posiedzeniu TAD.

Hiszpańska prokuratura wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie możliwej napaści na tle seksualnym prezesa RFEF na piłkarkę reprezentacji Hiszpanii.

Tymczasem Rubiales powiedział, że nie złoży rezygnacji z powodu incydentu i szaleńczej nagonki na jego osobę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: FIFA planuje wycofać Rubialesa z piłki nożnej na 15 lat. A ONZ ubolewa, że w sporcie nadal występuje „seksizm” - Sportowy24

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki