Faworyci OLS zawodzą

Mariusz Łuba w rozmowie z kapitanami Huraganu i Straży.
Podczas pierwszego, sobotniego meczu, w którym to Huragan podejmował Straż

Miejską w hali ZSZ nr 1, głównego kandydata do tytułu "Mistrza OLS", doszło do pierwszej niespodzianki. Huragan dokonał ogromnego przemeblowania w tabeli OLS, pokonując 2:0 głównego pretendenta - Straż Miejską.

Pierwszy oraz drugi set to wyrównana gra punkt za punkt. Siatkarze Huraganu byli niemal bezbłędni w przyjęciu, dzięki czemu ich rozgrywający mógł wykorzystać grę zarówno skrzydłami, jaki i środkiem, co owocowało zdobywaniem cennych punktów. Pomimo skutecznej gry Huraganu w końcówkach dwóch setów Straż Miejska doprowadziła do remisu 23:23. Jednak świetnie grający Huragan w każdym z setów ostatecznie stawiał kropkę nad "i". Zarówno pierwszy, jak i drugi set zakończył się wynikiem 27:25 dla Huraganu.

W drugim meczu, w którym Elektrownia podejmowała MebPol, także doszło do niespodzianki. Od początku ton gry nadała Elektrownia. Po kilku ładnych i niezwykle szybkich akcjach w wykonaniu Elektrowni o czas poprosił MebPol. Przez chwilę wydawałoby się ,że skuteczne ataki MebPolu odmienią oblicze całego spotkania. Po kilku minutach okazało się, iż MebPol w tym meczu na pewno nie zainkasuje kompletu punktów. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Elektrowni, która z meczu na mecz gra coraz lepiej.