MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Bez Futra w Ostrołęce. Zbierali podpisy dla posła [ZDJĘCIA+WIDEO]

Robert Majkowski
Robert Majkowski
Obrońcy zwierząt z Ostrołęki zbierali w sobotę 25 listopada podpisy przeciwko hodowli zwierząt na futra. Trafią one później do posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego.

Wolontariuszki z Fundacji Viva! Akcja dla zwierząt w Ostrołęce podpisy zbierały przed Ostrołęckim Centrum Kultury. Jak mówiły, zainteresowanie przechodniów było spore.

Ich podpisy Viva! przekaże posłowi PiS Arkadiuszowi Czartoryskiemu. Wszystko po to, aby przekonać go - jeśli jeszcze ma inne zdanie bądź się waha - do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. Może przynieść to wymierny efekt: na początku listopada trafiła do Sejmu nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, w której zawarty jest ów zakaz. Akcja odbyła się w ramach Dnia Bez Futra.

Polska jest drugim krajem na świecie z największą liczbą zabitych zwierząt na futra - życie traci w naszym kraju co roku 10 mln norek amerykańskich i lisów. Kontrowersje wzbudzają warunki ich życia w fermach. Fundacja Viva! wiele razy udowodniła, że zwierzaki są chore, żyją w ścisku, bez dostępu do wody pitnej, a pod ich klatkami są nieusuwane odchody.

Według badań przeprowadzonych przez instytut GfK Polonia na zlecenie Fundacji Viva! 67 proc. procent Polaków jest za wprowadzeniem takiego zakazu. W Europie obowiązuje on w Anglii, Walii, Szkocji, Austrii, Chorwacji, Holandii i Czechach (w dwóch ostatnich krajach trwa jeszcze okres przejściowy), częściowy zakaz jest m.in. w Szwajcarii, Szwecji i Danii.

Przypomnijmy, że za wprowadzeniem zakazu opowiedziało się już kilkudziesięciu posłów z różnych partii, m.in. Jarosław Kaczyński, Krzysztof Czabański czy Paweł Suski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki