MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwa nieudane małżeństwa i brak prywatności. Oto cena, jaką musiała Ewa Ziętek zapłacić za swoją popularność

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Lista ról, w które wcieliła się Ewa Ziętek, jest imponująca. Grała w teatrze, filmach serialach, a nawet użyczała swojego głosu m.in. w „Herkulesie”. Talent aktorski dostrzeżono u niej bardzo wcześnie. Szybko również stała się popularna. Niestety, jak to bywa, kariera nie służy życiu osobistemu. Tak, właśnie było w przypadku Ewy Ziętek.

Spis treści

Ewa Ziętek to jedna z lepszych polskich aktorek. Początek jej kariery to marzenie wielu gwiazd.
Ewa Ziętek to jedna z lepszych polskich aktorek. Początek jej kariery to marzenie wielu gwiazd. AKPA/Kurnikowski

Początek kariery aktorskiej Ewy Ziętek to marzenie wielu młodych artystek. W wieku zaledwie 18 lat zagrała u boku Daniela Olbrychskiego. To otworzyło jej drzwi do wielkiego świata kinematografii. Niestety, ale to wszystko odbiło się na jej życiu prywatnym.

Zobacz Ewę Ziętek na archiwalnych zdjęciach. Tak wyglądała 20 lat temu

Skąd pochodzi Ewa Ziętek?

Ewa Ziętek urodziła się 8 marca 1953 roku w Katowicach. Tam też skończyła liceum, ale większość życia spędziła w Warszawie. W stolicy ukończyła studia na PWST oraz pracowała w teatrach, takich jak: Narodowy, Rozmaitości, Dramatyczny, czy Kwadrat. Już jako dziecko wiedziała, że chce być aktorką i dążyła do tego za wszelką cenę. Przez co przysporzyła wielu kłopotów swoim rodzicom. Jako młoda dziewczyna była niepokorna i zbuntowana oraz ukierunkowana na jeden cel – aktorstwo.
Talent, szczęście i ciężka praca. Ewa Ziętek ponad 50 lat na scenie
W katowickim liceum założyła kabaret i organizowała każdy szkolny apel. Po zdaniu matury zaczęła się przygotowywać do szkoły teatralnej. Rodzice byli temu przeciwni i nie chcieli puścić córki do Warszawy. Ostatecznie wsparła ją jej mama, która obudziła Ziętek na pociąg, dała pieniądze i wyprawiła w podróż. Na egzaminie, tak zachwyciła śmietankę aktorską, że została polecona Wajdzie i zanim się dostała do szkoły aktorskiej, otrzymała propozycję, która spadła jej jak manna z nieba. Zagrała Pannę Młodą w „Weselu” Andrzeja Wajdy.

Zobacz: Tak zmieniły się Danuta Stenka i Joanna Brodzik bohaterki kultowego filmu „Nigdy w życiu”. Jak wyglądały kiedyś? Koniecznie zobacz

Pierwszy raz wyjechałam sama z domu, byłam wychowywana bardzo surowo. Film to było coś nieosiągalnego, a tu za chwilę siedzę z dziekanem Łapickim na łóżku (w „Weselu"). Dla mnie szok. Przed chwilą byłam ze szkołą na „Popiołach", gdzie Daniel Olbrychski był dla mnie półbóstwem, a tu mam nagle grać jego żonę? - relacjonowała po latach dla Plejady Ewa Ziętek.

Skończyła szkołę i propozycje posypały się same, może nie były to wielkie role, ale za to, jakie i u kogo. Ewa Ziętek wystąpiła między innymi w „Człowieku z marmuru”, „Nauce latania”, „Dziewczętach z Nowolipek”, „Milionerze" i „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", „Alternatywy 4” czy „Dniu świra”. W telewizji z pewnością ją kojarzą wszyscy z rolą Marty Gabriel w serialu „Złotopolscy”. Obecnie gra w „Barwach Szczęścia”.

Nieudane role: matki i żony. Dla kariery Ewa Ziętek poświęciła rodzinę

Ewa Ziętek dwa razy stawała na ślubnym kobiercu. W latach 70. XX wieku aktorka wyszła za mąż. Razem z mężem wyjechała do Niemiec. On bardzo dużo pracował, ona nie mogła się pogodzić z tym, że musiała zawiesić swoją pracę. W 1978 roku urodziła się jej jedyna córka – Agata Kryska-Ziętek. Małżeństwo się rozpadło, a aktorka po powrocie do kraju musiała pogodzić pracę z macierzyństwem. Jak sama przyznaje, nie była dobrą matką.

Aktor jest jednak skupiony na sobie, wolałabym być taką matką, która nie jest skupiona na sobie. Nie zawsze to mi się udawało. Zrozumiałam potem, dlaczego moi rodzice byli przeciwni. Prawie nie da się połączyć jednego z drugim.(…) Dzisiaj zrobiłabym inaczej. Na pewno zawód nie byłby na pierwszym miejscu, powiedziała Ewa Ziętek w rozmowie z Kamilą Drecką w „Zwierciadle".

Córka Ewy na stałe mieszka w Niemczech. M.in. podczas jednej wizyty u Agaty, Ewa poznała Rainera Jacoba – grafika komputerowego. W 2000 roku wyszła za niego za mąż. Niestety, ale związek również się zakończył, co prawda para nie wzięła rozwodu, ale formalnie nie są razem. Obecnie aktorka nie spotyka się z nikim. Jest osobą bardzo wierzącą, co nie pozwala jej na stworzenie nowej relacji, jeśli jest nadal żoną.

Ewa Ziętek to jedna z lepszych polskich aktorek. Początek jej kariery to marzenie wielu gwiazd.

Dwa nieudane małżeństwa i brak prywatności. Oto cena, jaką m...

Promocje w Reserved

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dwa nieudane małżeństwa i brak prywatności. Oto cena, jaką musiała Ewa Ziętek zapłacić za swoją popularność - Strona Kobiet

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki