Dwa medale Żebrowskiego i minimum na ME

Tomasz Szymborski
Krzysztof Żebrowski na czele stawki
Krzysztof Żebrowski na czele stawki T. Szymborski
Dwa medale padły łupem Krzysztofa Żebrowskiego w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Najpierw podopieczny trenera Andrzeja Wardaszki wygrał bezapelacyjnie bieg na swoim koronnym dystansie 1500 m, zaś na 800 m wywalczył brązowy medal.

Na starcie biegu na 1500 m stanęło szesnastu zawodników, a wśród nich ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów Damian Roszko, Szymon Sznura oraz Krzysztof Żebrowski z najlepszym wynikiem na liście startowej (3.41.33). Według fachowców, to właśnie między tymi zawodnikami miała rozstrzygnąć się sprawa zwycięstwa. Na międzyczasie liderem biegu był Sznura z wynikiem 2.35.34, jednak nie wytrzymał narzuconego sobie tempa biegu i osłabł, zajmując dopiero ósme miejsce. W końcówce biegu do walki o zwycięstwo włączyli się także Jarosz i Stefaniec. Na mecie jako pierwszy zameldował się podopieczny trenera Andrzeja Wardaszki, Krzysztof Żebrowski z czasem 3.47.04, wyprzedzając o ponad sekundę drugiego w tym biegu Damiana Roszko (KS Podlasie Białystok) i trzeciego Wojciecha Jarosza z klubu KLKS Juventa-Kobex Starachowice o ponad półtorej sekundy.

Do biegu na 800 m przystąpiło piętnastu zawodników, podzielonych na dwie serie. W drugim biegu wystartował Krzysztof Żebrowski, który zajął trzeci miejsce i pobił swój rekord życiowy, który wynosi obecnie 1:49,29. Zwycięzcą tej konkurencji został zdecydowany faworyt, Adam Kszczot. Dla Krzysztofa następną, a zarazem najlepszą okazją do godnego zaprezentowania siebie, klubu i kraju na arenie międzynarodowej będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U23), które odbędą się w czeskiej Ostrawie w dniach 14-17 lipca.