MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dotacje z WFOŚiGW dla gmin z powiatu ostrowskiego i wyszkowskiego. Fundusz dofinansował pikniki i zajęcia edukacyjne 24.04.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Podczas konferencji prasowej w ostrowskich Jatkach podpisano umowy z przedstawicielami samorządów z pow. ostrowskiego i wyszkowskiego i wręczono promesy na organizację rodzinnych pikników edukacyjnych.

W spotkaniu uczestniczyli: wicepremier Henryk Kowalczyk, zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka oraz Radosław Stachacz, dyrektor WFOŚiGW wydziału zamiejscowego w Ostrołęce.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierował środki do każdego samorządu. W każdym samorządzie może odbyć się w tym roku rodzinny piknik edukacyjny. Położyliśmy szczególny nacisk na edukację, ponieważ jest ona pierwszym krokiem w kształtowaniu prawidłowych postaw - również ekologicznych

- mówiła Kamila Mokrzycka.

Na realizację 16 projektów edukacyjnych zgłoszonych przez samorządy z powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego Fundusz przekaże łącznie 540 452,55 zł w formie dotacji. Środki pozwolą na utworzenie nowych ścieżek przyrodniczych, przygotowanie zajęć edukacyjnych oraz organizację ekologicznych pikników rodzinnych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przykłada ogromną wagę do edukacji ekologicznej. Wiemy, jak ważna jest edukacja. Bo czegokolwiek nie zrobimy, jakichkolwiek środków nie wydamy na utylizację odpadów, na inne działania - jeśli nie będzie tej edukacji, nie będzie świadomości kształtowanej od młodego pokolenia to wszystkie wysiłki finansowe idą na marne

- mówił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Wicepremier powiedział, że rodzinne pikniki edukacyjne mają spowodować podniesienie świadomości ekologicznej. Następnie pogratulował podpisania umów i wyraził nadzieję, że pikniki zostaną dobrze wykorzystane na promocję ekologii, ochrony środowiska, kształtowanie proekologicznych zachowań i postaw.

Zadanie jest sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Miasto Ostrów Mazowiecka otrzymało 30 tys. zł dofinansowania na organizację „Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej”. Piknik odbędzie się 14 czerwca 2023 roku na terenie SP nr 1.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki