Dobra postawa ratowników WOPR-OS

Ostrołęccy ratownicy powrócili z dobrymi wynikami z kolejnych zawodów.
Ostrołęccy ratownicy powrócili z dobrymi wynikami z kolejnych zawodów. Fot. A. Dobkowski
W minioną niedzielę, 17 października zawodniczki WOPR-OS w Ostrołęce uczestniczyły w VI Edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Skierniewicach. Reprezentantki Ostrołęki to: Magdalena Bobrowska, Paulina Dawid, Zuzanna Piersa, Olga Małkowska.

W zawodach wzięło udział 98 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 drużyn z całego kraju. W sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina drużyna WOPR - OS zdobyła brązowy medal tracąc do drugiego miejsca zaledwie 0,18 s. Również w konkurencjach indywidualnych nasze zawodniczki osiągnęły bardzo dobre wyniki. W konkurencji 200 m z przeszkodami Magdalena Bobrowska zajęła szóste miejsce tracąc do brązowego medalu niecałe trzy sekundy, tuż za Magdą na siódmej pozycji uplasowała się Paulina Dawid. W konkurencji 50 m ratowanie manekina Magda zajęła szóste miejsce, Paulina ósme miejsce, Olga Małkowska dziesiąte miejsce. W konkurencji 100 m kombinacja Paulina uplasowała się na czwartym miejscu a Magda na piątym miejscu.
- Wyniki osiągnięte przez zawodniczki z Ostrołęki podczas zawodów potwierdziły ich przynależność do ścisłej czołówki krajowej. Należy im się duże uznanie, tym bardziej ze wszystkie są jeszcze juniorkami - powiedział prezes WOPR-OS, Dariusz Małkowski.

Jednocześnie prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski zaprasza wszystkich chętnych na ostatni już w tym roku kurs na stopień młodszego ratownika WOPR - spotkanie organizacyjne 6 listopad 2010 r. godz. 9.00 - Pływalnia Kryta w Ostrołęce, więcej informacji tel. 604093280.