Długi weekend w powiecie ostrowskim: trzy wypadki, jeden...

  Długi weekend w powiecie ostrowskim: trzy wypadki, jeden śmiertelny i ranni

  red

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Długi weekend w powiecie ostrowskim: trzy wypadki, jeden śmiertelny i ranni

  ©KPP Ostrów Mazowiecka

  To był niebezpieczny długi weekend na drogach powiatu ostrowskiego. Zginął 65-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci brali udział też w pościgu za złodziejami volkswagena passata i... rocznego cielaka. Z kolei w Jarząbce kierowca opla potrącił jednego z mężczyzn, którzy pomagali mu wyjechać autem z rowu.
  Długi weekend w powiecie ostrowskim: trzy wypadki, jeden śmiertelny i ranni

  ©KPP Ostrów Mazowiecka

  Od 31 października do 4 listopada w powiecie ostrowskim doszło do:
  • 3 wypadków, 1 śmiertelnego, 2 osoby były ranne
  • 5 kolizji
  • zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących i 1 w stanie po użyciu alkoholu


  1 listopada, Brok: zderzenie motorowerzysty z citroenem


  Na ul. H.Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty i kierującego autem.
  Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem kymko 51-latek, jadąc wraz z 54-letnią pasażerką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z 45-letnim kierowcą citroena. Kierowcy byli trzeźwi, do szpitala przewieziono pasażerkę motoroweru. Wszyscy uczestnicy zdarzenia są mieszkańcami pow. ostrowskiego.

  1 listopada, gmina Zaręby Kościelne: kradzież passata, cielaka i policyjny pościg


  Rano dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży volkswagena passata z niezamkniętego garażu. W aucie znajdowały się kluczyki oraz dokumenty. Mężczyźni mieli z tej samej posesji ukraść rocznego cielaka. Dyżurny przekazał informację o kradzieży wszystkim patrolom pełniącym tego dnia służbę.

  W tym czasie dyżurny KPP w Węgrowie przekazał informację o ukradzionym aucie, którego kierujący jedzie niebezpiecznie i stwarza zagrożenie dla innych kierowców. Policjanci rozpoczęli pościg za autem. Kierowca, 41-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego w Broku na drodze krajowej nr 50 podczas ucieczki doprowadził do kolizji. Mężczyzna, nie zachowując bezpiecznej odległości od audi A4 jadącego przed nim, którym kierował 42-latek z pow. przasnyskiego, doprowadził do zderzenia.

  Sprawca kolizji był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast pokrzywdzony miał 0,2 promila alkoholu. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

  41-latek oraz podróżujący z nim pasażer, który również był nietrzeźwy (ponad 2 promile alkoholu w organizmie), zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji, oraz kradzież auta i cielaka, której dokonał wspólnie z pasażerem. Auto zwrócono właścicielowi, a 41-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

  1 listopada, gmina Zaręby Kościelne: kolejna kradzież auta


  Dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży drugiego auta - Opla Vectry również z terenu gminy Zaręby Kościelne. Pojazd był zaparkowany na posesji, w środku znajdowały się kluczyki. Auto tego samego dnia zostało odnalezione przez zastępcę komendanta małkińskiego komisariatu w lesie w pobliżu Gąsiorowa.

  2 listopada, Jarząbka: potrącił mężczyznę, który mu pomagał


  Przed godz. 19:00 kierujący oplem astrą wjechał do przydrożnego rowu. Obok auta zatrzymała się kierująca volkswagenem passatem. 3 pasażerów auta postanowiło pomóc kierowcy opla wyjechać z rowu. Gdy mężczyźni wypchnęli auto, nagle kierujący oplem z dużą prędkością zaczął cofać, w wyniku czego potrącił jednego z mężczyzn: 34-letniego mieszkańca pow. wyszkowskiego.

  Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierujący oplem 44-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Potrącony pasażer volkswagena również był nietrzeźwy (ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie). 34-latek został przewieziony do szpitala na badania, a kierowca opla trafił do policyjnego aresztu.

  2 listopada, Ostrów Mazowiecka: nietrzeźwy za kółkiem


  Po południu na ul. Lubiejewskiej policjant z zambrowskiej komendy w dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem Corsą. 68-letni ostrowianin kierował autem, mając ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 68-latkowi prawo jazdy.

  Tego samego dnia po południu na S-8 pracownik służb drogowych zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 49-letni obywatel Litwy kierował ciężarówką z naczepą, mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. 49-latowi zatrzymano prawo jazdy.

  4 listopada, Stara Grabownica: śmiertelny wypadek


  O godz. 16:00, poza obszarem zabudowanym, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Dacią 42-letnia mieszkanka woj. pomorskiego potrąciła 65-letniego mieszkańca pow. ostrowskiego. Mężczyzna szedł ulicą od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Starej Grabownicy. 42-latka jechała autem w tym samym kierunku. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem Prokuratora, od kierującej autem pobrano krew do zbadania na stan trzeźwości. 42-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Światowy Dzień Zwierząt 2018. Oto zdjęcia Waszych pupili!

  Światowy Dzień Zwierząt 2018. Oto zdjęcia Waszych pupili!