Derby powiatu makowskiego dla Makowianki

Końcówka sezonu była dobra w wykonaniu Makowianki.
Końcówka sezonu była dobra w wykonaniu Makowianki. A. Dobkowski
Piłkarze Makowianki Maków Mazowiecki w spotkaniu 30. kolejki rozgrywek ligi okręgowej pokonali na wyjeździe Pełtę Karniewo 2:1.

Derby powiatu cieszyły się dużym zainteresowaniem, a obu drużynom zależało na odniesieniu zwycięstwa. Do przerwy goście prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kymonę prowadzili 1:0 po bramce strzelonej przez Marcina Ciaka. Wiarę w korzystny wynik już po przerwie gospodarzom dał Marek Wawrzonowski, wyrównując stan meczu na 1:1.

Gola na wagę trzech punktów dla Makowianki strzelił Michał Pawlak i to Makowianka zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Łukasza Świętoreckiego i Pawła Koneckowicza.

W tabeli ligi okręgowej, w grupie Ciechanów-Ostrołęka piłkarze Makowianki Maków Mazowiecki uplasowali się ostatecznie na dziewiątej pozycji z dorobkiem 40 punktów. Na dwunastej pozycji z 29 punktami na koncie znaleźli się zawodnicy Pełty Karniewo, którzy tym samym wywalczyli bezpieczne utrzymanie.

Ile drużyn ostatecznie opuści rozgrywki ligi okręgowej? O tym w kolejnym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego" oraz w naszym portalu www.to.com.pl.