Czas na zmiany w Makowiance

Makowianie nie mogą doskoczyć do rywali
Makowianie nie mogą doskoczyć do rywali A. Dobkowski
Makowianka pod wodzą Krzysztofa Kymony przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Mazowszem Jednorożec 3:4. Makowscy piłkarze z jednym punktem na koncie nadal zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po strzale głową Jacka Kobylińskiego objęli prowadzenie. Gospodarze próbowali podwyższyć, ale to zawodnicy Makowianki strzelili bramkę i doprowadzili do remisu. Po indywidualnej akcji i podaniu Stasiaka gola z bliskiej odległości zdobył Andrzej Szczepański, dla którego było to pierwsze trafienie na boiskach ligi okręgowej. Mimo dogodnych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i drużyny schodziły do szatni przy stanie 1:1.
Piętnaście minut po wznowieniu gry okazję do strzelenia bramki miał Szczepański, ale tym razem piłka powędrowała nad bramką. Przewagę w drugiej połowie mieli goście, którzy chcieli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale gospodarze za sprawą bramki Marcina Jabłońskiego wyszli na prowadzenie 2:1. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Łukasza Jeża z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Pragacz i strzałem głową doprowadził do remisu. Pod koniec spotkania z bardzo dobrej strony pokazał się najskuteczniejszy zawodnik ligi okręgowej Adam Grabowski, który w pięć minut strzelił dwie bramki i wyprowadził Mazowsze na prowadzenie 4:2. W 90. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Skrzecz, a rzut karny podyktowany przez sędziego wykorzystał Mariusz Galik, tym samym ustalając wynik spotkania.

Mazowsze Jednorożec - MKS Makowianka Maków Mazowiecki 4:3 (1:1)

Bramki: Kobyliński 12., Jabłoński 75., Grabowski 80., 85. - Szczepański 29., Ł. Pragacz 79., Galik 90.

Makowianka: Gorzoch - Buczeński, Ł. Pragacz, T. Pragacz, D. Milewski (68. Kowalkowski) - Szczepański, Galik, Poniatowski, Obłudka (72. Jeż) - Stasiak (55. Tarasiewicz), Skrzecz