Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa sieci wodociągowej przy ul. Warszawskiej na finiszu, 23.02.2024

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Zakończono prace budowlane wraz z najbardziej newralgicznym odcinkiem sieci pod rzeką Omulew, zrealizowane z wykorzystaniem technologii przewiertu sterowanego. Obecnie Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest w trakcie procedury odbioru sieci wodociągowej w ul. Warszawskiej.

Jak podaje OPWiK ukończona inwestycja pozwoli na zaopatrywanie w wodę przez OPWiK Sp. z o.o. niemal wszystkich mieszkańców prawobrzeżnej Ostrołęki, tj. ponad 350 gospodarstw domowych, które do tej pory były uzależnione od możliwości technicznych podawania wody i narażone na problemy związane ze spadkiem ciśnienia dostarczanej wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej gminy Olszewo-Borki Sp. z o.o.

Taka sytuacja trwała od końca 2020 r., odkąd nastąpiło wygaśnięcie porozumień międzygminnych pomiędzy Ostrołęką a gminą Olszewo-Borki, gm. Lelis oraz gm. Rzekuń, na podstawie których Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. świadczyło na terenie powyższych gmin usługi zbiorowego dostarczania wody i zbiorowego odbierania ścieków.

- wyjaśnia Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki