MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boguty - Pianki: Jubileuszowo kolędowali w ośrodku kultury

Mieczyslaw Bubrzycki
Herody z Bogut – Pianek wypadli nieźle
Herody z Bogut – Pianek wypadli nieźle M. Bubrzycki
Od trzydziestu lat, zawsze w święto Trzech Króli, organizują Święty Wieczór czyli spotkania kolędnicze.

Trzydzieste spotkanie kolędnicze "Święty Wieczór" odbyło się - jak co roku - w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach Piankach.

Pierwszy Święty Wieczór został zorganizowany w chacie pod wiatrakiem w Drewnowie - Ziemakach, w 1986 roku. Gromadnie udano się wtedy po wieczornej mszy świętej w kościele w Bogutach, aby zobaczyć zespół Herodów z Białych - Misztali. Następne święte wieczory organizowano w Gminnym Ośrodku Kultury.

Wójt Józef Bogucki powitał gości na jubileuszowym Świętym Wieczorze, a wśród nich wicestarostę Urszulę Wołosiewicz, proboszcza ks. Stanisława Mikuckiego oraz przedstawicieli łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Przywitał też wszystkich mieszkańców Bogut i okolic, którzy znów chcieli obejrzeć kolędników. Było tak wielu, że nie wszyscy zmieścili się w sali widowiskowej.

Przez kilka godzin na niedużej scenie w budynku GOKiS wciąż coś się działo. Z kolędami nowymi i starymi wystąpili uczniowie z pobliskich szkół w Bogutach, Kutyłowie - Perysiach i Zawistach - Dworakach, kolędy śpiewali też miejscowi "Żurawiacy". Najżywiej jednak widzowie reagowali na kolędników z Bogut, ale także na tych, którzy dotarli z sąsiednich gmin w woj. podlaskim: z Wyszonek - Błoni, Czyżewa i Perlejewa. Ci ostatni zrobili duże wrażenie, bo zespół liczy ponad 20 osób, wszyscy ubrani w piękne kolorowe stroje, a w króla Heroda wcielił się sam wójt Krzysztof Radziszewski.

Miłym uzupełnieniem jubileuszowego Świętego Wieczoru było wręczenie Romanowi Świerżewskiemu - dyrektorowi GOKiS odznaki honorowej "Zasłużony dla kultury polskiej" przyznanej przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor organizuje spotkania kolędnicze i jest z nimi od samego początku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki